Lietuvoje

2018.11.24 16:28

Prezidentė: mokytojų algų reforma stumiama jėga

BNS2018.11.24 16:28

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad nauja etatinio mokytojų apmokėjimo sistema yra stumiama jėga, o vyriausybė stokoja administracinių gebėjimų vykdyti reformas.

„Švietimo pertvarka reikalinga, bet jos įgyvendinimas stringa. Pertvarka stumiama jėga. Dėl to matome supriešintą mokyklų bendruomenę, įtampą visuomenėje“, – sakė D. Grybauskaitė.

Jos komentarą šeštadienį BNS perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

„Akivaizdu, kad problema yra ne pati reforma, o pasiruošimo procesas ir vyriausybės administracinių gebėjimų stoka. Kartojamos tos pačios klaidos, kokios buvo įgyvendinant kitas pastarųjų metų reformas“, – tvirtino šalies vadovė.

Taip ji kalbėjo dvi savaites tęsiantis dalies mokytojų streikams dėl rugsėjį įvestos sistemos.

Streikuojantys pedagogai teigia, kad nauja etatinio apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, o Švietimo ir mokslo ministerija tinkamai nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu.

Profsąjunga taip pat reikalauja mažinti mokinių klases ir padidinti mokytojų atlyginimų koeficientus penktadaliu.

Protestai tęsiami nepaisant to, kad ministerija teigia su profsąjungomis sutarusi, kaip tobulinti algų apskaičiavimo sistemą.

Posėdžiuose dalyvavęs streiką organizuojančios profsąjungos lyderis Andrius Navickas teigė, kad sutarimo pasiekta nebuvo ir kaltina ministeriją dangstantis jai lojalesnėmis profsąjungomis.

Įsibėgėjus streikams, opozicija surinko parašus po švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės interpeliacija.