Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.24 15:19

A. Veryga ginasi leidžiantis vaikams per Kalėdas dovanoti saldainių

Ineta Nedveckė, LRT.lt 2018.11.24 15:19

Nereikia nerimauti – niekas neplanuoja drausti vaikams per Kalėdas dovanoti saldainių, reaguodamas į penktadienį paviešintą informaciją sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Pasak jo, ministerijos išplatintas raštas su rekomendacijomis tėra vieno ministerijos darbuotojo nuomonė.

„Labai gaila, kad dėl vieno neatsakingo ministerijos darbuotojo žingsnio keliamas nerimas tėveliams ir vaikams! Nei aš asmeniškai, nei juo labiau Sveikatos apsaugos ministerija tokių rekomendacijų neteikė. Tai yra vieno ministerijos specialisto išplatinta asmeninė nuomonė, kuri su niekuo nebuvo derinta – nei su jo tiesioginiu vadovu, nei su ministerijos vadovybe“, – šeštadienį feisbuke rašė ministras. 

Anksčiau ministerija išplatino raštą, kuriame rekomenduojama per šias Kalėdas vaikams nedovanoti saldumynų 

„Ministerijos išsiųstas raštas tikrai nėra reikalavimas, draudimas, ar kažkoks bandymas daryti spaudimą tėvams. Tai tėra rekomendacinio pobūdžio laiškas, kurį ministerijos mitybos ekspertai išsiuntė visuomenės sveikatos biurams, prašydami, kad jie pasidalintų su tėveliais ir paragintų juos, ruošiant kalėdines šventes vaikams, elgtis sąmoningai, tiekti jiems kuo mažiau saldainių, o juos keistų sveikais saldumynais ir kitais skanėstais“, – penktadienį LRT TELEVIZIJAI komentavo ministerijos darbuotoja Alina Žilinaitė.

Pasak ministro, nors jis skatina maitintis sveikiau, šiuo atveju nėra ko nerimauti. 

„Šiuo atveju nereikia nerimauti, nes niekas neplanuoja drausti ar kažkaip kitaip riboti saldainių. Tai yra kiekvieno asmeninis pasirinkimas, ką ir kiek valgyti, o tėvelių rūpestis – pasirūpinti tinkama vaikų mityba. Žinoma, skatiname maitintis kuo sveikiau!“ – komentavo jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi