Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Neramumų krečiamoje Hurgadoje – 115 „Novaturo“ ir 100 „TezTour“ turistų iš Lietuvos

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2015.09.08 13:45

Egipte, Hurgadoje, šiuo metu yra 115 kelionių operatoriaus „Novaturas“ ir 100 kelionių operatoriaus „TezTour“ turistų iš Lietuvos. Užsienio žiniasklaida praneša, kad, šiame kurorte prasidėjus neramumams, poilsiautojams patarta likti viešbučiuose.

Egipte, Hurgadoje, šiuo metu yra 115 kelionių operatoriaus „Novaturas“ ir 100 kelionių operatoriaus „TezTour“ turistų iš Lietuvos. Užsienio žiniasklaida praneša, kad, šiame kurorte prasidėjus neramumams, poilsiautojams patarta likti viešbučiuose.

Kelionių operatoriaus „Novaturas“ rinkodaros projektų vadovė Ieva Dorelaitienė 15min.lt teigė, kad bendrovė įdėmiai stebi situaciją ir elgiasi pagal Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas.

„Su turistais bendraujame tiesiogiai. „Novaturas“ partnerių organizuojamos ekskursijos Egipte yra sustabdytos. Visi klientai ilsisi viešbučiuose ir naudojasi jų teikiamomis paslaugomis. Dėl tolimesnių skrydžių vykdymo elgsimės pagal URM rekomendacijas“, – pabrėžė I. Dorelaitienė.

Skrydžius į Hurgadą „Novaturas“ kol kas vykdo, kaip numatyta. Anot rinkodaros vadovės, čia Lietuvos kelionių operatorius niekuo neišsiskiria iš kitų, nes užsakomuosius reisus į kurortą paliko ir Vakarų Europos kelionių operatoriai.

Taip pat I. Dorelaitienė teigė, kad norintieji atsisakyti kelionių į Egiptą, apie tai turi informuoti juos aptarnaujančią kelionių agentūrą. Šiems klientams bus siūloma keisti kelionės kryptį ir vykti į kitą pasirinktą šalį.

Kelionių organizatorius „TezTour“ penktadienį paskelbė, kad Egipto Hurgados kurorte šiuo metu yra 100 lietuvių turistų. Didžiojo dalis – 82 žmonės, į Lietuvą grįš pirmadienį.

Bendrovės teigimu, jos atstovai nuolat seka URM rekomendacijas, vertina informaciją gaunamą iš „TezTour“ biurų Egipte.

Pasikeitus rekomendacijoms, bus organizuojamas turistų parskraidinimas anksčiau laiko.

„Nesiruošiame rizikuoti savo klientų saugumu, todėl bus imtasi visų reikiamų priemonių. Ten esantys žmonės nuolat informuojami apie situaciją, teikiamos rekomendacijos, kaip elgtis. Ekskursijų organizavimas Egipte yra sustabdytas į Kairą, Aleksandriją bei Luksorą, jos nebus atnaujintos kol nebus užtikrintas turistų saugumas“, – sakė „TezTour“ Lietuvoje Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

Visus keliautojus, kurie dar tik planuoja arba jau yra įsigiję kelionių paketus į Egiptą, bendrovė prašo atidžiai sekti „TezTour“ skelbiamą informaciją, kontaktuoti su savo kelionių agentūra.

„Įvertindami padėtį, savo klientams suteikiame galimybę, įsigytą kelionę į Egiptą keisti kita arba koreguoti jos datą. Nors informacija teikiama, svarbu, kad žmonės ir patys realiai vertintų padėtį“, – kalbėjo I. Aukštuolytė.

URM atstovai 15min.lt teigė neturinti duomenų, kad Egipte būtų nukentėję Lietuvos piliečiai. Ministerijos atstovai taip pat sakė, jog į Lietuvos ambasadą Egipte lietuviai pagalbos kol kas nesikreipė.

Portalas vg.no skelbia, kad apie 200 norvegų turistų grįžta atgal į gimtinę, rusai uždraudė parduoti poilsio kelialapius į šią šalį.

Neleidžia išeiti iš viešbučio

Hurgadoje dirbanti Kamilė ketvirtadienio vakarą 15min.lt teigė, kad saugumo sumetimais išvykimas iš viešbučio ribojamas tiek svečiams, tiek darbuotojams iš Europos.

„Vyksta kraupūs dalykai. Labai sustiprinta apsauga tiek viešbutyje, tiek aplink, tikrinama kiekviena mašina ir žmogus. Trečiadienį Hurgadoje Musulmonų brolijos nariai sudegino paštą. Taip pat, kiek girdėjau, atakavo policijos pastatą“, – laiške 15min.lt rašė mergina.

URM prieš porą dienų paragino susilaikyti nuo kelionių į Egiptą, o ten jau esantiems Lietuvos piliečiams patarė vengti masinių susibūrimo vietų ir nešiotis pasą

Naujienų portalas „Ahram Online“ penktadienį pranešė, kad aukų skaičius šoktelėjo iki 638, dar beveik 4 tūkst. žmonių patyrė įvairius sužalojimus. Didžiausi neramumai vyksta Egipto sostinėje Kaire.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.