Lietuvoje

2018.11.23 16:51

Pagerbti Lazdijų krašto partizanai

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.23 16:51

Lazdijų rajone, Seirijuose, atidengtas paminklas krašto partizanams atminti. 5 metrų aukščio granitinį paminklą sukūrė skulptorius Jonas Jagėla. Paminklu siekiama įprasminti tragišką Lazdijų krašto kovotojų už laisvę likimą ir jų tikėjimą, kad Lietuva anksčiau ar vėliau išsivaduos iš Sovietų Sąjungos okupacijos. 

„Lazdijų rajonas buvo partizanų vadinama Šarūno rinktine. Toj Šarūno rinktinėj buvo apie 600 partizanų, jų žuvo apie 500, kitus suėmė, kiti – pasidavė. Kadangi šis rajonas yra miškinga vietovė, čia buvo partizanų štabai, čia slapstėsi partizanai Kazimieraitis, Vanagas, Diemedis, Baliukevičius-Dzūkas, čia jis ir žuvo“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja  istorikas Bronius Kašelionis.

Viename didžiausių  partizanų mūšių, Lazdijų rajone, Kalniškės miške, žuvo per 40 partizanų, jų kūnai išniekinti, vėliau užkasti netoli Simno miestelio kapinių. 10 metų vykusiame ginkluotame partizaniniame pasipriešinime dalyvavo apie 50 tūkst. žmonių, tiek pat Lietuvos gyventojų jį rėmė. Partizaniniame kare žuvo per 20 tūkstančių laisvės gynėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.