Lietuvoje

2018.11.23 16:08

Kaliniai masiškai praneša, kad vėl sutinka būti maitinami

15min.lt2018.11.23 16:08

Pasikeitus Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklėms, nuteistieji skirtingai įvertino pokyčius, todėl vienų adaptacinis laikotarpis buvo lengvesnis, kitų – sudėtingesnis. Tuo įsitikinę kalinių prižiūrėtojai, informuojantys apie blėstančią masinę bado akciją.

Pataisos įstaigose dialogas su nuteistaisiais buvo efektyvus, penktadienio popietę paviešintame pranešime teigia Kalėjimų departamento atstovai. Šią savaitę daugelyje pataisos įstaigų maisto buvo atsisakę daugiau kaip 700 nuteistųjų.

Vieni jų nevalgė per dieną triskart teikiamo maisto, kiti maisto nevalgė pasirinktu laiku, todėl maisto atsisakiusių nuteistųjų statistika buvo kintanti. Visose laisvės atėmimo vietose pareigūnai vykdė intensyvų dialogą su nuteistaisiais, analizavo skundus, tarėsi dėl galimybių atsižvelgti į tam tikrus nuteistųjų siūlymus dėl dienotvarkių koregavimo, apsipirkimo sąlygų ir kt. Penktadienį pataisos įstaigose nuteistieji masiškai praneša apie baigtą badavimo akciją.

„Įstaigų darbas grįžta į įprastą režimą. Visose pataisos įstaigose konstruktyviam dialogui, pasiūlymų aptarimui su nuteistaisiais ir ateityje bus skiriamas didesnis dėmesys, tačiau nuteistųjų teisių ir pareigų santykis turi išlikti proporcingas“, – akcentavo Kalėjimų departamento direktorius Robertas Krikštaponis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.