Lietuvoje

2018.12.03 10:19

I. Šimonytė reitinguose mina G. Nausėdai ant kulnų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.12.03 10:19

Remiantis visuomenės nuomonės apklausomis, kandidatų į prezidentus reitinguose Ingrida Šimonytė vejasi Gitaną Nausėdą. Ją tinkamiausia kandidate šį mėnesį mato 20 proc. apklaustųjų, o G. Nausėdą – 25 proc. Taip LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausos bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

V. Gaidys atkreipia dėmesį, kad kol kas kandidatų į prezidentus sąrašo dar nėra, todėl apklausose žmonėms užduodamas klausimas, kas būtų geriausias kandidatas.

„Gal net tas žmogus nekandidatuoja (gal jis nesiruošia ir nenori), bet, jeigu žmonėms jis patinka kaip kandidatas, jie gali tai pasakyti. Išvardijamos dešimtys žmonių. Vienus dažnai įvardija, kitus – retai. Tas spontaniškas sąrašas gana seniai nusistovėjo“, – sako V. Gaidys.

Pasak jo, pirmąją vietą sąraše užima G. Nausėda. Jį kaip geriausią kandidatą nurodė 25 proc. apklaustųjų. Antroje vietoje – I. Šimonytė, kurią įvardijo 20 proc. žmonių. G. Nausėdos reitingas jau kelis mėnesius iš eilės paauga vienu procentu. Rugsėjį I. Šimonytę kaip kandidatę, už kurią balsuotų prezidento rinkimuose, matė 10 proc., spalį – 18 proc. apklaustųjų. 

„Skirtumas tarp G. Nausėdos ir I. Šimonytės sumažėjo. Jie gana arti. Trečioje vietoje (spontanišku paminėjimu) – Saulius Skvernelis, 13 proc. Tai mažai pasikeitė. Šiaip jis kol kas nekandidatuoja. Jeigu kandidatuotų, gal rezultatas būtų kitas“, – svarsto V. Gaidys.

Jo pastebėjimu, apie savo kandidatavimą paskelbę G. Nausėda ir I. Šimonytė surenka gana nemažą visuomenės palaikymą, o kitų kandidatų, kurie apie kandidatavimą nepaskelbė, reitingai gerokai mažesni.

Apklausia rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė.