Lietuvoje

2018.12.03 10:55

Visuomenės pasitikėjimas S. Skverneliu ir toliau krenta

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.12.03 10:55

Nors premjeras Saulius Skvernelis politikų reitinge išlaiko aukštą ketvirtąją vietą, jo populiarumas jau kelis mėnesius mažėja, LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

Lydere politikų reitinge, anot V. Gaidžio, ir toliau išlieka prezidentė Dalia Grybauskaitė. Teigiamai ją vertina net 61 proc. apklaustųjų. Visuomenės pasitikėjimas prezidente auga jau ketvirtą mėnesį, tačiau dar nepasiekė pavasarį buvusio lygio.

„Pavasarį buvo tarsi tokia nesėkmė, toks momentas – susirašinėjimai elektroniniu paštu, [...] kuris, matyt, paliko negatyvų įspūdį. Šiuo metu reitingas grįžta į tą pavasarinį lygį“, – tvirtina V. Gaidys.

Antroje vietoje politikų reitinge atsidūrė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Jį teigiamai vertina 57 proc., bet jis turi mažiau neigiamų vertinimų, lyginant su D. Grybauskaite. Sociologo aiškinimu, jeigu būtų vertinamas teigiamų ir neigiamų vertinimų balansas, V. Matijošaitis netgi užimtų pirmą vietą reitinge.

„Jis populiarus politikas, ypač Kaune. Ten jis neturi jokios konkurencijos“, – apibendrina V. Gaidys.

Trečioje vietoje – Viktoras Pranckietis, kurį palankiai vertina 46 proc. apklaustųjų. Jo reitingas taip pat auga jau ketvirtą mėnesį iš eilės.

Ketvirtoje vietoje – Saulius Skvernelis, kurio reitingas, priešingai nuo anksčiau minėtų politikų, vis mažėja: „Ne taip stipriai, bet po truputį mažėja, jeigu žiūrėtume skirtumą tarp teigiamų ir neigiamų vertinimų, jis būtų septintoje vietoje.“

Užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių teigiamai vertina 45 proc. apklaustųjų.

Tarp politikų, kuriais labiausiai nepasitikima, patenka du ministrai: sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

„Yra stiprus J. Petrauskienės neigiamų vertinimų augimas, susietas su mokytojų nepasitenkinimu dėl reformų, su vykstančiais streikais. Tai turbūt su tuo susieta. Daugiau kaip pusė gyventojų šių ministrų veiklą vertina neigiamai“, – LRT RADIJUI sako V. Gaidys.

Apklausia rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė.