Lietuvoje

2018.11.23 13:27

Lietuvos karininkams – aukščiausi kariniai laipsniai ir valstybiniai apdovanojimai

LRT.lt 2018.11.23 13:27

Minint atkurtos Lietuvos kariuomenės 100-metį prezidentė Dalia Grybauskaitė suteikė generolo laipsnius ir įteikė valstybinius apdovanojimus Lietuvos karininkams.

Prezidentė generolo majoro laipsnį suteikė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadui brigados generolui Valdemarui Rupšiui, brigados generolo laipsnį – Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadui pulkininkui Modestui Petrauskui ir flotilės admirolo laipsnį – Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadui jūrų kapitonui Arūnui Mockui.

Šalies vadovė taip pat už ypatingą atsidavimą tarnybai, Lietuvos kariuomenės ir valstybės saugumo stiprinimą Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi apdovanojo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų karininkus: mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ vadą pulkininką Mindaugą Steponavičių, motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadą pulkininką Artūrą Radvilą ir Sausumos pajėgų vadovybės štabo, G3 kovinio rengimo skyriaus fizinio rengimo karininką majorą Praną Kastecką.

Ceremonijos metu prezidentė pabrėžė, kad būti pirmose atkurtos valstybės ir kariuomenės šimtmečio gretose yra ypatinga garbė ir kartu aukščiausias įpareigojimas tarnauti Lietuvai. Prezidentės teigimu, šių karininkų rankose – naujo šimtmečio Lietuvos kariuomenė: moderni, ori, patikima Aljanso narė ir stipri, nes kurta kovotojų už Lietuvos laisvę dvasia.

Valstybės vadovė palinkėjo karininkams toliau puoselėti kariuomenės drąsą ir valią, nes ji yra neįkainojamas pranašumas net moderniausių ginklų akivaizdoje. Pasak prezidentės, šių karininkų sprendimai, priimami taikos metu, lems valstybės ir karių likimus akistatoje su priešu. 

Šalies vadovė taip pat linkėjo Lietuvos karininkams būti tvirtiems lyderiams, kad į juos žvelgdami kariai matytų geriausią ištikimybės kario priesaikai pavyzdį, o pasaulis – profesionalumą su Lietuvos ženklu.