Lietuvoje

2018.11.23 08:48

Žmonės raginami tikrintis dėl ŽIV ir hepatito

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.11.23 08:48

Specialistai ragina žmones tikrintis dėl žmogaus imunodeficito viruso ir hepatito. Pasak medikų, šiuolaikinė medicina leidžia tokias ligas gydyti, kad jos neprogresuotų ir nesukeltų komplikacijų.

ŽIV ir hepatitas Lietuvoje gydomi nemokamai.

Gydytojai atkreipia dėmesį, kad dėl ŽIV reikėtų pasitikrinti asmenims, kurie ilgiau kaip mėnesį kosti, karščiuoja, dažnai serga plaučių ir įvairiais uždegimais bei patiria kitus ilgai trunkančius simptomus.

Dėl hepatito rekomenduojama tirtis, jei iki 1993–ųjų metų buvo perpiltas kraujas, taip pat turėjusiems operacijų, organų ir kraujo donorams bei tiems, kurių šeimoje yra užsikrėtusių šiuo virusu.

Norintys pasitikrinti dėl ŽIV ar hepatito turi kreiptis į šeimos gydytoją. Vaistinėse parduodami ŽIV testai, kuriuos galima pasidaryti ir patiems.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta daugiau kaip trims tūkstančiams asmenų, kas penktas susirgo AIDS.

Sergamumas ūmiais hepatitais B ir C oficialiai šalyje mažėja, tačiau specialistai mano, jog jis yra didesnis, nes dažnai nepasireiškia simptomai ir ne visi žmonės kreipiasi į gydytojus.