Lietuvoje

2018.11.22 16:12

Klaipėdoje Lietuvos kariuomenės 100-mečio proga – iškilmingas karių paradas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.22 16:12

Lietuvos kariuomenė, švenčianti 100 metų jubiliejų, minėjimo iškilmes pradeda jau išvakarėse. Ketvirtadienį Klaipėdoje surengtas kariuomenės šimtmečio paradas, o pagrindinė karių rikiuotė ir karinės technikos paradas vyks šeštadienį Vilniuje.

Artėjant kariuomenės šimtmečiui, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pagrindiniais uždaviniais įvardija technikos modernizavimą ir kariuomenės stiprinimą.

„Investicijos į kariuomenės modernizavimą, jos ginkluotę yra labai didelės. Turime turėti omeny, kad kartu su investicijomis išaugs kariuomenės išlaikymo kaštai. Ginkluotė yra sudėtinga, išlaikymas bus brangus. Ateityje tai bus vienas iš iššūkių, kaip mes perdėliosime išlaidas personalui, įsigijimui ir išlaikymui“, – LRT sakė R. Karoblis.

Pagrindinė karių rikiuotė ir karinės technikos paradas vyks šeštadienio vidurdienį Vilniuje Konstitucijos prospekte. Iškilmingoje rikiuotėje dalyvaus apie 1800 karių. Be lieuvių bus karių būriai arba vėliavų grupės iš 14-os NATO ir partnerių valstybių. Tiesioginę rikiuotės ir karinės technikos parado transliaciją bus galima stebėti per LRT TELEVIZIJĄ.

Savaitės pradžioje į Lietuvą atgabenti ir du šarvuočiai „Boxer“. Jie važiuos kariuomenės šimtmečio parade, o paskui bus parvežti į Vokietiją tęsti bandymų. Iš viso už 386 mln. eurų numatyta įsigyti 88 šarvuočius, ir tai didžiausias pirkinys Lietuvos kariuomenės istorijoje.

Daugiau apie tai – Urtės Korsakovaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt