Lietuvoje

2018.11.22 15:18

Atkurtos Lietuvos kariuomenės 100-mečiui – speciali LRT programa

2018.11.22 15:18

Atkurtos Lietuvos kariuomenės 100-mečio proga šį vakarą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyks iškilmingas koncertas ir statulėlės „Lietuvos karžygys“ įteikimo ceremonija. Iškilmes 21.30 val. transliuos LRT TELEVIZIJA ir LRT.LT.

Koncerte pasirodys specialiai į Lietuvą pasveikinti karių sugrįžusi operos solistė Asmik Grigorian, aktorius ir dainininkas Kostas Smoriginas, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, operos solistai Vaidas Vyšniauskas ir Vytautas Juozapaitis, Lietuvos kariuomenės orkestras. Koncerto vedėja – Eglė Daugėlaitė. Anonsas: https://youtu.be/S3Pdc6eL-4M

Lietuvos kariuomenės 100-ųjų atkūrimo metinių šventiniai renginiai vyks ir savaitgalį. Pagrindinis renginys – karių rikiuotė ir karinės technikos paradas – vyks Vilniuje, Konstitucijos prospekte. Lapkričio 24 d. 12.00 val. prasidėsiantis paradas bus didžiausias karinis renginys mieste per nepriklausomos valstybės istoriją. 500 m ilgio rikiuotėje dalyvaus apie 1800 Lietuvos karių, karių būriai arba vėliavų grupės iš 14-os NATO ir partnerių valstybių, apie 80 modernios karinės technikos vienetų. Iškilmingą rikiuotę ir karinės technikos paradą kviečiame žiūrėti šeštadienį, lapkričio 24 d. per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.LT. Tiesioginė transliacija iš Vilniaus Konstitucijos prospekto (su vertimu į gestų kalbą) – nuo 11.30 val.

Po parado, 13.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ kviečiame žiūrėti Jungtinėje Karalystėje gyvenančios režisierės Neringos Medutytės kartu su britų dokumentalistais sukurtą dokumentinį filmą „Siena: Tarp Rytų ir Vakarų“ (2017 m.), pasakojantį apie Lietuvos pasiruošimą gynybai ir pirmųjų neseniai grąžintos Lietuvos šauktinių kariuomenės savanorių patirtį kariuomenėje. Filmo herojais tapo šauktiniai, savo noru prisijungę prie kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje. Filmo gamybą parėmė LRT.

Šeštadienį 10 val. per LRT PLIUS bus tiesiogiai transliuojamos Šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę iš Vilniaus arkikatedros.

100-metį mininčiai Lietuvos kariuomenei, jos aktualijoms ir istorijai bus skirtos rytojaus, lapkričio 23 d. LRT RADIJO laidos „Aktualijų studija“ (9.05 val.), „60 minučių“ (17 val.).