Lietuvoje

2018.11.22 11:02

Etikos ir procedūrų komisija pritaria, kad parlamentarai vėl nuomotųsi automobilius

15min.lt 2018.11.22 11:02

Seimo Etikos ir procedūrų komisija siūlo leisti parlamentarams nuomotis automobilius iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų. Šį klausimą, Seimo nario Artūro Skardžiaus iniciatyva, komisija apsvarstė trečiadienį.

Etikos ir procedūrų komisija nusprendė siūlyti Seimo valdybai nustatyti, kad parlamentinei veiklai skirtos lėšos vienu metu gali būti naudojamos tik vieno parlamentinei veiklai naudojamo automobilio eksploatavimo, techninio aptarnavimo, remonto ir draudimo išlaidoms apmokėti, išskyrus kuro išlaidas.

„Be to, siūloma nustatyti, kad parlamentinei veiklai skirtos lėšos gali būti naudojamos automobilio nuomos (išskyrus išperkamąją nuomą), trumpalaikės automobilio nuomos ir automobilių dalijimosi paslaugų išlaidoms apmokėti“, – rašoma žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Etikos ir procedūrų komisija tikina patikrinusi beveik 1/3 atsitiktine tvarka parinktų Seimo narių 2018 m. II ketvirčio avanso ataskaitų ir susijusių išlaidų bei apmokėjimą patvirtinančių dokumentų.

Seimo nariai tvarką interpretuoja skirtingai

„Nustatyta, kad Seimo narys A. Skardžius 2018 m. II ketvirtyje apmokėjo dviejų parlamentinei veiklai naudojamų automobilių eksploatavimo išlaidas.

BNS nuotr.

Nustatyta ir kitų atvejų, kai Seimo nariai pateikė daugiau kaip vieno automobilio eksploatavimo, techninio aptarnavimo, remonto ir draudimo išlaidas bei apmokėjimą patvirtinančius dokumentus.

Taip pat Seimo nariai kartais nenurodė automobilio duomenų (automobilio markės, modelio, valstybinio numerio) išlaidas ir apmokėjimą patvirtinančiuose dokumentuose ar pateikė kuro išlaidas ir apmokėjimą patvirtinančius dokumentus be mokėtojo vardo ir pavardės“, – nurodė komisija.

Šiuo metu, anot komisijos, yra susiklosčiusi skirtinga transporto priemonių naudojimo parlamentinei veiklai praktika: Seimo nariai naudoja jiems asmeninės nuosavybės teise, sutuoktinių bendrosios jungtinės nuosavybės teise priklausantį ar kitą teisėtais pagrindais naudojamą automobilį (automobilius).

Tvarka pakoreguota „valstiečių“ iniciatyva

Taip pat dažnas Seimo narys parlamentinei veiklai naudoja šeimos automobilį, kuriuo turi teisę naudotis ir Seimo nario sutuoktinis bei kiti šeimos nariai.

„Tokio automobilio eksploatavimo išlaidos gali būti apmokėtos iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų, todėl susidaro probleminė situacija, kai automobilis naudojamas Seimo nario šeimos reikmėms“, – teigia Seimo komisija.

Seimo nario parlamentine veikla susijusioms išlaidoms priskiriamos Seimo nario parlamentinei veiklai naudojamos transporto priemonės eksploatavimo, techninio aptarnavimo, remonto, draudimo, taksi paslaugų (išskyrus tarpmiestinius maršrutus), viešojo transporto bilietų įsigijimo išlaidos.

2016 metų lapkritį, „valstiečių“ iniciatyva, Seimo valdyba pakoregavo parlamentinei veiklai skirtų lėšų naudojimą ir uždraudė parlamentarams už tam skirtus pinigus nuomoti automobilius.

Šis sprendimas aiškintas skaidrumo užtikrinimu.