Lietuvoje

2018.11.22 10:11

Seimo narių grupė kreipėsi į premjerą dėl G. Landsbergio šeimos verslo

LRT.lt 2018.11.22 10:11

Seimo narių grupė kreipėsi į premjerą, kad jis atsakytų į klausimus apie valstybės turto ir infrastruktūros naudojimą vystant Gabrieliaus Landsbergio šeimos verslą bei, anot „valstiečių“ frakcijos pranešimo, „konservatorių padarytus pažeidimus žemės teisės srityje“. 

Į klausimų sąrašą yra įtraukti klausimai apie tai, ar premjerui žinoma, kad, kaip teigiama „valstiečių“ pranešime, „Landsbergių šeima verslą kuria valstybei priklausančiose biudžetinių įstaigų patalpose ir galimai išnaudoja biudžetines įstaigas“. Be to, klausiama, kokia tokių patalpų kaina ir ar ji atitinka rinkos vertę.

Seimo nariai teiraujasi premjero nuomonės apie G. Landsbergio šeimos pelną, kaip rašoma pranešime, „galimai pasinaudojant ne tik biudžetinėmis įstaigomis, bet ir privačiais pensijų fondų pinigais, kurių pagalba kyla nauji Karalienės Mortos ugdymo įstaigų pastatai“. 

Pats G. Landsbergis kaltinimus, esą jis atstovauja pensijų fondams jo šeimos verslui pasirašant su jais sutartis, yra pavadinęs insinuacijomis ir spaudimu Konstituciniam Teismui (KT), turinčiam pasisakyti dėl pensijų reformos, tačiau pridūręs, kad detalesnius paaiškinimus turėtų pateikti ne jis, o verslininkai.

Kiti Sauliui Skverneliui pateikti klausimai yra susiję su įtakingais konservatoriais, kurie, turimais duomenimis, galimai be savininkų žinios naudojosi svetima žeme ES išmokoms gauti ar įgijo žemę pažeidžiant teisės aktų nustatytus reikalavimus, dėl ko jiems gali grėsti ir prokuratūros persekiojimas, teigiama pranešime. Taip pat Seimo nariai prašo įvertinti faktą, jog Nacionalinė žemės tarnyba nesenai pripažino, kad įtakingam konservatoriui Vyriausiosios rinkimų komisijos nariui Viliui Semeškai neteisėtai atiduotas 0,2210 ha žemės valstybės žemės sklypas. 

Seimo nariai prašo ministro pirmininko į pateiktus klausimus atsakyti raštu.