Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.21 15:40

Skandalingas smurto mokykloje vaizdo įrašas: policija mėnesį nieko nežinojo

Trečiadienį žurnalistas, viešųjų ryšių specialistas Saugirdas Vaitulionis savo „Facebook“ paskyroje išsiplatino pranešimą apie prestižinėje VDU „Rasos“ gimnazijoje spalį įvykusį incidentą. Pasak S. Vaitulionio, į jo rankas pakliuvusiame vaizdo įraše matoma, kaip vienas mokinys kastetu muša kitą. Gimnazijos direktorius 15min paneigė, kad buvo naudotas šis uždraustas ginklas.

„Gavau laišką su video, kur prestižinėje Kauno Rasos gimnazijoje kastetu (!!!) daužomas devintokas. Daužo kitas mokinys. Prestižine save laikanti gimnazija šį incidentą užglaistė ir, akivaizdu, viešumos tai nepasiekė. Kelis kartus žiūrėjau, kaip vaiką kastetu į veidą ir šonus vanoja Kauno auksinio jaunimo bernužėlis. Kol nepradėjot klausinėt, kur video, tai jo negaliu viešinti dėl nepilnamečių duomenų apsaugos įstatymo. Nes net tą durnių su kastetu jis saugo. Bet gal vėliau nepatingėsiu veidus užblūrint.

Klaikstame nuo amerikiečių paauglių, kurie į mokyklas atsineša ginklus ir išvanoja pusę klasės? Ne už kalnų ir pas mus, akivaizdu. Šiandien – kastetas kuprinėje, rytoj – peilis, kurį lengvai galima suvaryti kokiai į pasimatymą atsisakiusiai eiti klasiokei.

Tai, mieli kauniečiai, kurie vaikus leidžiate į Rasos gimnaziją, pagalvokit, ar labai saugioje aplinkoje mokosi jūsų vaikai. Nes, panašu, kad gimnazijai dzin, kad mokiniai į ją ginklus nešasi ir daužo kitus“, – tokį įrašą trečiadienio popietę savo asmeninėje paskyroje išplatino S. Vaitulionis.

S. Vaitulionio įrašas socialiniame tinkle:

Komentaruose po šiuo įrašu žodį tarė ir Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, patikinęs, kad policija aiškinasi šį įvykį.

15min susisiekė su S. Vaitulioniu. Šis patikino, įrašą gavęs iš įvykyje dalyvavusio asmens aplinkos žmonių.

„Mokykla nuslėpė įvykį. O ginklas mokyklos teritorijoje man išvis yra wow. Akivaizdžiai matosi kastetas rankoje. Metalinis daiktas. Vaizdo įrašą atsiuntęs asmuo informavo, kad mušamas vaikas buvo nepagrįstai apkaltintas vagyste“, – teigė S. Vaitulionis.

Taip pat jis buvo informuotas, kad šis smurtaujantis mokinys anksčiau mokykloje ir ašarinių dujų buvo pripurškęs ir elektrošoką į švietimo įstaigą atsinešęs.

15min susisiekė su Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos direktoriumi Artūru Sakalausku. Jis patikino, kad įvykis – senas, nutikęs spalio pradžioje.

„Buvo iškviesti tiek to mokinio, kuris mušė, tiek to, kurį mušė, tėvai. Viskas išsiaiškinta. Joks kastetas nebuvo naudojamas. Mušta rankomis“, – pabrėžė direktorius.

Pasak jo, 11 klasės mokinys mušė devintoką. Mušeika VDU „Rasos“ gimnazijoje jau nebesimoko. Jau ir anksčiau dėl šio mokinio turėta problemų – jis buvo gavęs nuobaudų.

„Viskas vyko ne mokyklos pastate, bet jos teritorijoje. Viskas ne taip, kaip atrodo įraše, viskas buvo ne taip rimta. Mušto vaiko tėvai nei į medikus, nei į policiją nesikreipė. Viskas išsisprendė. Ar čia dėl to, kad prestižinė mokykla, reikia kalbėti?“, – klausė A. Sakalauskas.

Pasiteiravus, ar anksčiau panašių smurto protrūkių mokykloje yra buvę, direktorius atsakė, kad juk visko tarp paauglių pasitaiko.

„Kalbėjome ir su tuo mokiniu, kuris filmavo muštynes. Dirba ir socialinė pedagogė, ir psichologė“, – patikino VDU „Rasos“ gimnazijos vadovas.

Kaip informavo Kauno apskrities policija, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai nėra gavę ir užregistravę pranešimo, kad Kauno P. Lukšio gatvėje veikiančioje ugdymo įstaigoje būtų vykęs konfliktas, kurio metu būtų sužalotas nepilnametis.

Reaguodami į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, Kauno apskrities VPK pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Pareigūnai aiškinasi įvykio aplinkybes, jaunuolis galimai dalyvavęs konflikte nustatytas.

Pagal Baudžiamojo kodekso 284 str. už tai numatomi viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi