Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Į Pivašiūnus susirinko daugybė maldininkų

ELTA2015.09.08 13:45

Alytaus rajone, Pivašiūnuose, ketvirtadienį prasidėjo Žolinės aštuondienis. Šiais metais atlaidai Pivašiūnuose ypatingi, jubiliejiniai – minimas Švč. Mergelės Marijos Nuliūdusiųjų Paguodos paveikslo vainikavimo 25-erių metų jubiliejus ir Palaimintojo Jono Pauliaus II apaštališkosios kelionės Lietuvoje 20-metis.

Alytaus rajone, Pivašiūnuose, ketvirtadienį prasidėjo Žolinės aštuondienis. Šiais metais atlaidai Pivašiūnuose ypatingi, jubiliejiniai – minimas Švč. Mergelės Marijos Nuliūdusiųjų Paguodos paveikslo vainikavimo 25-erių metų jubiliejus ir Palaimintojo Jono Pauliaus II apaštališkosios kelionės Lietuvoje 20-metis.

Maldininkus ketvirtadienio vidurdienį, kuomet turėjo prasidėti Šv. Mišios, Pivašiūnai pasitiko kilometrinėmis eilėmis – automobilius reikėjo palikti pora kilometrų iki šventovės. Tačiau susirinkusiesiems oras buvo dėkingas – Dzūkijos saulė nebuvo per daug kaitri.

Mišias, kuriose buvo meldžiamasi už Lietuvos žemdirbius, aukojo Lietuvos vyskupai, homiliją sakė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Jose taip pat dalyvavo svečių bei piligrimų iš užsienio. Pivašiūnus pagerbė vyskupai iš Vokietijos.

Mišiose giedojo jungtinis Kaišiadorių vyskupijos parapijų choras, pritariant Alytaus Didžiosios kunigaikštienės Birutės bataliono kariniam orkestrui.

Po Mišių prie Dievo Motinos Nuliūdusiųjų Paguodos paveikslo vyko malonėmis garsaus paveikslo pagerbimo apeigos, kurių metu skaitytas 1988 m. balandžio 27 d. popiežiaus Jono Pauliaus II raštas (brėvė) dėl paveikslo vainikavimo.

Visi norintieji galėjo nusipirkti neatsiejamų atlaidų simbolių – margaspalvių saldainių, riestainių, vietos amatininkų dirbinių, įsigyti šventų relikvijų – paveikslų, rožančių, kryžių.

Neretas aiktelėjo sutikęs seniai matytą giminaitį ar draugą. Tarp maldininkų buvo girdėti ne tik lietuviška kalba, bet ir prancūzų ar vokiečių.

„Atlaidai – tai didžiausia vasaros šventė, visi prašo Dievo Motinos Marijos padėti. Nuo senų senovės susirenka giminės, švenčia. Kas neturi kur užvažiuoti, stabteli pakelėse, pasikloja, vaišinasi. Suplaukia pas mus iš visų kampelių, eilės, turbūt matėte, nusidriekė keletą kilometrų. O ir Dievulis oro šiandien nepagailėjo“, – Eltai sakė Pivašiūnų parapijietė Monika.

Iki kito ketvirtadienio vyksiančiuose atlaiduose kasdien bus meldžiamasi vis kita intencija – už šeimas, dvasininkus ir vienuolius, ligonius ir jų slaugytojus, pedagogus, vaikus ir jaunimą.

Garsiausia Kaišiadorių vyskupijos piligrimystės šventovė Pivašiūnuose garsėja iš visų bažnyčią niokojusių gaisrų išgelbėtu stebuklingu Švč. Dievo Motinos su Kūdikėliu paveikslu, kuris per 1988 m. Žolinę buvo vainikuotas popiežiaus Jono Pauliaus II dovanotomis karūnomis ir gavo Marijos Nuliūdusiųjų Paguodos titulą.

Populiariausi

„AstraZeneca“ vakcina
Kauno pulsas 7

Lietuvoje

2021.02.24 10:54
Kauno pulsas

Matijošaičio siūlymą dėl „AstraZenecos“ vakcinų intervalo dozių Dulkys atmeta – skiepai veiksmingiausi po 12 savaičių

kritikuoja ir dėl judėjimo ribojimų tarp žiedinių savivaldybių
7
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.02.24 13:30

Vyriausybei siūloma karantiną pratęsti iki kovo 31-osios

siūloma atsisakyti kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse; atnaujinta 13.41
Globos namai/senatvė

Lietuvoje

2021.02.24 13:22

Beveik visi COVID-19 susirgę Lauksargių globos namų gyventojai buvo paskiepyti dviem dozėmis

NVSC atliks nuodugnų tyrimą; atnaujinta 16.30
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Lietuvoje

2021.02.24 08:37

Seimo pirmininkė neatmeta, kad prie parašų iniciatyvos prieš Raskevičių prisidėjo ir „valstiečiai“

partnerystės įteisinimui paramos ieškos ir opozicijos gretose; atnaujinta 09.50
Karantinas

Lietuvoje

2021.02.24 09:31

Lietuvoje per parą nustatytas 631 naujas koronaviruso atvejis, mirė dar 10 žmonių

atvejai globos ir slaugos namuose, darželiuose, įmonėse; atnaujinta 11.03