Lietuvoje

2018.11.20 19:00

Interpeliacijos sulaukusi J. Petrauskienė sako tikinti švietimo reformomis

BNS2018.11.20 19:00

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė žada atsakyti į opozicijos interpeliacijoje keliamus klausimus, tačiau sako tikinti jos ir vyriausybės inicijuotomis švietimo reformomis.

„Aš pati asmeniškai tikiu vykdomomis švietimo reformomis ir darbais ir kartu su vyriausybe, dauguma Seimo narių dedame visas pastangas, kad jie vyktų ir seniai laukti kokybiniai pokyčiai prasidėtų visose švietimo grandyse“, – raštu pateiktame atsakyme BNS sakė J. Petrauskienė.

Ji teigia dar negavusi interpeliacijos teksto, tačiau tvirtina, kad reformuojant ir optimizuojant švietimo sistemą visada būna nepasitenkinimo.  

„Kai susipažinsiu, tuomet ir vertinsiu. Yra interpeliacijos procedūros, atsakymus į klausimus pateiksiu, kaip reikalauja teisės aktai“, – sako ministrė.

Interpeliacijos J. Petrauskienei tekstą antradienį pasirašė 41 parlamentaras, dauguma jų yra iš opozicinių frakcijų – konservatorių, liberalų ir socialdemokratų. 

Tekste keliami klausimai dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo, kitų metų švietimo biudžeto, aukštųjų mokyklų jungimo, ugdymo programų keitimo, ministrės vyro Evaldo Petrausko verslo. Klausiama, ar pereinant prie etatinio mokytojų darbo apmokėjimo buvo parengtas šio modelio įgyvendinimo planas, kodėl neįsiklausyta į kritiką, kodėl etatinį apmokėjimą nuspręsta po trijų mėnesių nuo sprendių priėmimo.

Ministrės teiraujamasi ir dėl Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA), kuriam anksčiau yra vadovavusi J. Petrauskienė, vadovo konkurso – iki šiol nebuvo skelbiamas centro direktoriaus konkursas.

Keliasdešimties protestuojančių mokyklų pedagogai teigia, kad nauja apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, nes Švietimo ir mokslo ministerija tinkamai nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu, o mokytojai visoje Lietuvoje už tą patį darbą uždirba skirtingai dėl galimybės subjektyviai interpretuoti tvarką.

Tuo metu Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) jau beveik tris mėnesius tiria, ar ministrė nepažeidė įstatymų jos vyro Evaldo Petrausko įmonei laimint viešuosius pirkimus ministerijai pavaldžiose įstaigose.

VTEK aiškinasi informaciją, jog E. Petrauskas valdo uždarąją akcinę bendrovę „Ecotour“, kuri dalyvauja ir laimi ŠMM pavaldžių ir kitų įstaigų viešuosius pirkimus, tačiau sandorių ministrė nėra deklaravusi. J. Petrauskienė yra deklaravusi tik vyro įmonę.

Tyrimas pradėtas rugsėjo 5-ąją – VTEK atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė BNS sakė, kad įstatymai tyrimui numato maksimalų trijų mėnesių terminą, jis sueis gruodžio 5-ąją.

„Kaip ir kiekvieno tyrimo atveju, renkami dokumentai, renkama informacija, ji analizuojama. Šiuo metu tas numatytas terminas dar nėra pasibaigęs, tyrimas vyksta pagal standartinę tvarką“, – sakė E. Ivanauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.