Lietuvoje

2018.11.20 14:35

„MG Baltic“ už draudžiamus naudoti teiginius V. Bakui prašo skirti 300 eurų baudą

BNS 2018.11.20 14:35

Dėl reputacijai galbūt padarytos žalos su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininku Vytautu Baku besibylinėjantis koncernas „MG Baltic“ prašo politikui skirti 300 eurų baudą.

Šią baudą prašoma skirti, nes „MG Baltic“ manymu, Seimo narys nesilaikė jam teismo taikyto draudimo naudoti teiginius, kad „MG Baltic“ veikla atitinka organizuotos nusikalstamos grupės (organizuoto nusikalstamumo) požymius ir „MG Baltic“ padarė valstybei apytiksliai 500 mln. eurų žalą. 

Šiuos teiginius teismas uždraudė naudoti birželį. V. Bakas jam taikyto apribojimo aukštesnės instancijos teismui neskundė, todėl laikinosios apsaugos priemonės liko galioti.

V. Bako advokatas Vidas Vilkas BNS sakė, kad sprendimą dėl baudos teismas priims per 3 dienas.

„Šitas koncernas peržengė visas ribas, kai vogė valstybės viduje – vienas dalykas, bet kai pradėjo prekiauti valstybės ateitimi...“ – šis teiginys, už kurį V. Bakas galbūt pasakė lapkričio 16 dieną susitikimo su anykštėnais metu ir už kurį dabar prašoma skirti baudą.

Antradienį įvyko bylos parengiamasis posėdis, nuspręsta, kad kitų metų sausio 10 dieną bus nagrinėjama iš esmės. 

V. Bakas pats procese nedalyvauja, jam atstovauja advokatas.

Kaip skelbė BNS, koncernas „MG Baltic“ iš Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko V. Bako siekia prisiteisti 20 tūkst. eurų neturtinės žalos dėl reputacijai padarytos žalos.

„Siekiame, kad asmuo, paskleidęs tikrovės neatitinkančią informaciją ir taip pažeidęs mūsų teises, teismo būtų įpareigotas prisiimti asmeninę atsakomybę. Esame teisinė valstybė, ir jei politikai to nesupranta bei nesuvokia savo elgesio padarinių, tikime, kad teismas juos įpareigos būti atsakingais už savo veiksmus“, – teigė „MG Baltic“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos direktorius Tadas Marčiukaitis.

BNS nuotr.

Teismui patenkinus ieškinį, žadama minėtą sumą skirti reikšmingiems istoriniams projektams finansuoti.

Gegužę žiniasklaida paviešino dalį šalies vadovams bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui pateiktos VSD informacijos apie verslo įtaką politiniams procesams. Daugiausiai šios informacijos buvo apie koncerną „MG Baltic“, dalis – apie Liberalų sąjūdžio įkūrimo aplinkybes, koncerno įtaką partijos atstovams.

VSD pažyma buvo pateikta „valstiečio“ V. Bako vadovaujamam NSGK, kai šis tyrė interesų grupių poveikį politikams ir valstybės institucijoms. 

NSGK išvadose tuomet nurodyta, kad „MG Baltic“ vadovai įgyvendino politinį scenarijų, pagal kurį siekta įkurti naują, koncerno interesus tenkinančią liberalų partiją, o V. Bakas žiniasklaidai teigė, kad koncerno laimėtų konkursų suma ir žala valstybei siekė 500 mln. eurų. Seimo patvirtintose išvadose „MG Baltic“ veikla įvardinta grėsme valstybės sąrangai ir nacionaliniam saugumui.

VSD pažymoje išsakytus teiginius „MG Baltic“ taip pat siekia paneigti teismuose, VSD teiginius ginčijo ir Liberalų sąjūdis, Konkurencijos tarybos vicepirmininkas Elonas Šatas, buvęs Seimo kontrolierius ir politikas Raimondas Šukys. 

Teisme taip pat nagrinėjama baudžiamoji politinės korupcijos byla, kurioje įtarimai pateikti keliems politikams bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui. 

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė kyšius ar tarėsi dėl jų su R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose. Kaltinamieji įtarimų nepripažįsta ir sako, kad tyrimas vykdytas tendencingai.