Lietuvoje

2018.11.20 18:17

Surinkti parašai J. Petrauskienės interpeliacijai

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2018.11.20 18:17

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija surinko parašus, kurių reikia pradėti apkaltą švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei. Partijos lyderis Gabrielius Landsbergis 15min teigė, kad dokumentą pasirašė ir „valstiečių“ frakcijoje dirbantis parlamentaras Naglis Puteikis.

Konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė 15min teigė, kad interpeliacijos tekstą pasirašė 41 parlamentaras.

Interpeliacijai pateikti reikia 29 parašų.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė, kad interpeliaciją, be konservatorių, pasirašė pora Mišrios Seimo narių grupės atstovų, Liberalų sąjūdžio, socialdemokratų parlamentarai.

„Dabar turime registruoti dokumentą, vėliau ministrė turės ateiti į tribūną, atsakyti į klausimus, ir vyks balsavimas, ar Seimo narius tenkina jos atsakymai, ar ne“, – teigė ji.

Parlamentarė vylėsi, kad balsuojant interpeliaciją palaikys ir kai kurie „valstiečiai“, nes tarp jų jau kuris laikas jaučiamas nepasitenkinimas švietimo ir mokslo ministre.

Gavęs interpeliaciją vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites pateikti atsakymus, tuomet juos svarsto Seimas.

Po svarstymo balsuojama, ar pritarti ministro atsakymams. Tuo atveju, jei siūloma nepritarti ir ministrui reiškiamas nepasitikėjimas, tokiam sprendimui priimti reikia ne mažiau kaip 71 Seimo nario balso.

Pas konservatorius tiesiog neatvyko

Apie interpeliaciją ministrei konservatoriai prakalbo po to, kai praėjusią savaitę J. Petrauskienė nepasirodė TS-LKD frakcijos posėdyje, kur turėjo atsakyti į opozicinių konservatorių klausimus.

Švietimo ir mokslo ministerija tuomet paaiškino, kad ministrė į šį susitikimą neva atvykti net neplanavo.

Ministrei J. Petrauskienei pastaruoju metu tenka tvarkytis su mokyklų streikais, kilusiais dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sutrikimų.

Streiką organizuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) bei Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, prie šešių protestuoti pirmadienį pradėjusių ugdymo įstaigų antradienį prisidės dar šešios mokyklos.

Taip pat Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vis dar nėra pateikusi savo išaiškinimo dėl ministrės sutuoktinio Evaldo Petrausko įmonės laimimų pirkimų ministerijai pavaldžiose įstaigose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.