Lietuvoje

2018.11.20 12:15

Seimas pritarė Mokslo ir studijų įstatymo pataisoms

ELTA2018.11.20 12:15

Seimas pritarė Mokslo ir studijų įstatymo pataisoms, užtikrindamas teisinio tikrumo ir teisinio saugumo principus, akademinės bendruomenės teisėtus lūkesčius, Lietuvos mokslo tarybos finansinius įsipareigojimus, kad konkursinių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros programų ir nacionalinių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros programų finansavimas vyktų iki šių programų įgyvendinimo pabaigos.

Pasak projektą pristačiusio ūkio ministro Virginijaus Sinkevičiaus, įsigaliojus naujam Technologijų ir inovacijų įstatymui ir su tuo susijusiems Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimams, konkursinių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros programų (MTEP programų) ir nacionalinių MTEP programų finansavimas iš biudžeto lėšų turėtų būti tęsiamas ne ilgiau kaip iki šių biudžetinių metų pabaigos, nutrūkus finansavimui iš esmės nutrūktų ir LMT remiama veikla.

Priimtomis pataisomis įtvirtinta, kad iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos patvirtintos ir iš valstybės biudžeto asignavimų lėšų pradėtos finansuoti konkursinės mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros programos ir nacionalinės mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros programos bus baigiamos vykdyti vadovaujantis jų patvirtinimo metu galiojusiais teisės aktais.

Pasak ministro, Seimui priėmus šią nuostatą nebus nutrauktas konkursinis finansavimas pagal šiuo metu galiojančias sutartis maždaug už 30–35 mln. eurų, nebus sutrikdyta visa Lietuvos mokslo tarybos konkursinio finansavimo veikla.

Įstatymui vieningai pritarė 93 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje
8

Lietuvoje

2021.02.28 09:22

COVID-19 Lietuvoje: tęsiasi protrūkiai Visagine, nauji atvejai šalies ligoninėse, rusena židiniai įmonėse ir darželiuose

per parą – 356 COVID-19 atvejai, mirė dar 9 žmonės; atnaujinta 11.00
8
Gabrielius Landsbergis
5

Lietuvoje

2021.02.28 12:47

Landsbergis dar ketverius metus laikys konservatorių vairą savo rankose

partijos pirmininkas padėkojo bendražygiams, atnaujinta 19.02
5