Lietuvoje

2013.08.15 20:49

URM rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Egiptą

ELTA 2013.08.15 20:49

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM), atsižvelgdama į trečiadienio įvykius Egipte ir šalyje paskelbtą nepaprastąją padėtį, rekomenduoja Lietuvos piliečiams susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Egiptą, ypač į didžiuosius šalies miestus.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM), atsižvelgdama į  trečiadienio įvykius Egipte ir šalyje paskelbtą nepaprastąją padėtį, rekomenduoja Lietuvos piliečiams susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Egiptą, ypač į didžiuosius šalies miestus.

Kaip teigiama URM pranešime, šiuo metu esantiems ar Egipte gyvenantiems Lietuvos piliečiams rekomenduojama būti budriems, vengti bet kokių masinių susibūrimo vietų, demonstracijų, laikytis nustatytų apribojimų, atidžiai sekti naujausius agentūrų pranešimus, su savimi visada turėti asmens tapatybės dokumentą.

Primename, kad Egipto sostinėje Kaire trečiadienį įvykdyta karinė operacija prieš protestuotojus – saugumo pajėgos Kaire ėmėsi likviduoti dvi nuverstojo prezidento Mahmudo Mursi šalininkų protesto stovyklas. Oficialiais duomenimis, žuvo mažiausiai 464 žmonės. Egipto sveikatos apsaugos ministerijos pateiktais skaičiais, užregistruoti 43 žuvę policijos pareigūnai ir 421 civilis.

Egipto sostinėje Kaire žuvo maždaug pusė užregistruotųjų – 237 asmenys. Dar 227 egiptiečiai žuvo kituose šalies miestuose. Opozicinės Musulmonų brolijos teigimu, Kaire susirėmimų metu nužudyta daugiau kaip 2 tūkst. žmonių.