Lietuvoje

2018.11.20 15:06

R. Karoblis: pastarieji „Spartan“ gedimai – savaime suprantamas dalykas

ELTA, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.20 15:06

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad karinių oro pajėgų lėktuvų „Spartan“ paskirtis yra pervežti karius ir karinius krovinius. Pasak ministro, šiais lėktuvais naudojamasi kasdien ir pasitaikę šių dienų gedimai yra savaime suprantamas dalykas.

„Spartan“ yra darbiniai arkliukai, kurie dirba kiekvieną dieną ir jų užimtumas tikrai yra didelis. Jų gedimai atitinka technines normas. „Spartan“ yra karinis transporto lėktuvas ir yra pritaikytas būtent kariams ir kroviniams vežti, bet mažiau pritaikytas aukštiesiems pareigūnams. Tai nėra verslo klasės laineris arba kitas orlaivis, kuris skraido tarptautinėmis linijomis ir skraidina civilinius keleivius“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė ministras.

Pasak R. Karoblio, Lietuva svarstė tiek nuomoti, tiek nusipirkti padėvėtus, specialius orlaivius pareigūnų skrydžiams, bet šis procesas reikalauja didelių kaštų.

„Tokioms kelionėms reikia mažiausiai dviejų orlaivių. Taip pat specialaus įgulos paruošimo, jos išlaikymo. (...) Per mėnesį ar per pusmetį mes jų tikrai nenusipirksim“, – sakė ministras.

Briuselyje besilankantis vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis pirmadienio vakarą feisbuke pranešė, kad jo viešnagė Belgijos sostinėje gali užsitęsti dėl sugedusio karinių oro pajėgų lėktuvo „Spartan“. Šiuo lėktuvu sekmadienį į Latviją neišvyko ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Antradienį į Briuselį turėtų išskristi Karinių oro pajėgų technikų komanda, kuri remontuos sugedusį „Spartan“ lėktuvą.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad galima diskutuoti, ar šalies vadovams ar delegacijoms reikia lėktuvo, tačiau pirmiausia reikia įvertinti ekonomiškai, ar verta jį pirkti.

„Tokie klausimai vis iškyla laikas nuo laiko. Jeigu tai leistų mūsų finansinės galimybės, tai, žinoma, reikėtų pritarti, kad vadovams, valstybei nereikėtų, reputacine prasme, patirti tokių dalykų kaip neišskridimas dėl lėktuvo gedimo. Tai yra nepasididžiavimas. <...> Dabar lėšų nenumatyta, tai galėtų būti tik svarstoma ir ateityje kalbama apie tai. Reikėtų įvertinti ir finansiškai, ir galimybes, ir poreikį“, – LRT sako V. Pranckietis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.