Lietuvoje

2018.11.20 08:35

„Agrokoncernas“ kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją dėl ES sankcijų

LRT.lt2018.11.20 08:35

Reaguodama į viešojoje erdvėje skleidžiamą informaciją, „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio bendrovė „Agrokoncernas“ Užsienio reikalų ministerijai pateikė užklausimą dėl įgyvendinamų Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos ar kitų organizacijų nustatytų tarptautinių sankcijų.

„Bendrovės vadovybę stebina politikų selektyvus, vien į „Agrokoncerną“ nukreiptas dėmesys dėl ūkio subjektams ir asmenims taikomų tarptautinių sankcijų. Bendrovės nuomone, tarptautinių sankcijų taikymas turėtų būti vienodas visomis šalyje veikiančioms įmonėms, kurios prekiauja Rusijoje ar kitose šalyse pagamintomis trąšomis ar kita produkcija“, – teigiama pranešime. 

LRT.lt primena, kad LRT Tyrimų skyrius neseniai paskelbė, jog „Agrokoncernas“ per tarpininką Dubajuje perka Rusijos bendrovės „Minudobreniya“ trąšas. Kaip teigia LRT Tyrimų skyriaus žurnalistai, daugiau kaip 80 proc. šios įmonės akcijų priklauso Arkadijui Rotenbergui – jam dėl artimų ryšių su V. Putinu nuo 2014 metų taikomos tarptautinės sankcijos, tačiau pačios „Minudobreniya“ įmonių, kurioms taikomos sankcijos, sąraše nėra.

Kaip rašoma bendrovės pareiškime, „Agrokoncernas“ taip pat neigia visas politikų insinuacijas ir bet kokius asmeninius ryšius su asmenimis, kuriems taikomos ES sankcijos. 

„Agrokoncerną“ su kitomis pasaulio įmonėmis sieja tik verslo ryšiai, grindžiami teise ir verslo etikos normomis“, – teigiama LRT.lt atsiųstame pranešime. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.