Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.19 22:29

Briuselyje sugedo premjerą turėjęs parskraidinti „Spartan“ lėktuvas

DELFI.lt, BNS 2018.11.19 22:29

Sekmadienį dėl gedimo į Rygą nenuskaidrinęs prezidentės kariuomenės orlaivis „Spartan“ pirmadienį vėl sugedo Briuselyje. Premjerui Sauliui Skverneliui ir jį lydinčiai delegacijai reikia ieškoti, su kuo grįžti namo.

Kaip pats premjeras paskelbė savo feisbuko paskyroje – kol kas grįžti iš Briuselio nepavyks.

„Atskristi pasisekė. Grįžti, deja, jau nepavyks“, – S. Skvernelis rašo socialiniame tinkle.

Premjero atstovo spaudas Tomas Beržinskas BNS sakė, kad delegacija apie 19 val. Lietuvos laiku turėjo išskristi iš Briuselio, tačiau sulipus į lėktuvą, lakūnai pranešė aptikę gedimą.

„Aišku, kad su šituo lėktuvu tikrai nebeišskrisime“, – pirmadienio vakarą sakė T. Beržinskas.

Jis teigė nežinąs, kas nutiko lėktuvui.

Kaip skelbiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai, sugedo orlaivio atsarginis jėgainės generatorius. Gedimas pastebėtas orlaiviui riedant oro uosto pakilimo tako link. Įgulos vadas priėmė sprendimą skrydžio nebetęsti.  

Orlaivis „Spartan“ bus remontuojamas vietoje. Antradienį į Briuselį išskrenda Karinių oro pajėgų technikų komanda.

Vyriausybės vadovas Briuselyje susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu. Tai turėjo būti vienos dienos vizitas.

S. Skvernelį ir delegaciją į Belgijos sostinę skraidino tas pats Karinių oro pajėgų (KOP) lėktuvas, dėl kurio gedimo sekmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė negalėjo dalyvauti Latvijos nepriklausomybės šimtmečio minėjime.

KOP vadas pulkininkas Dainius Guzas BNS sakė, kad Dalią Grybauskaitę į Latviją turėjusiam skraidinti kariuomenės orlaiviui „Spartan“ buvo sugedusi aukščio valdymo sistema.

Pasak D. Guzo, jis pašalintas per dieną.

„Vakare jis buvo pataisytas ir tas lėktuvas šiandien išvežė premjerą į Briuselį“, – pirmadienio dieną BNS sakė KOP vadas.

Lietuvos kariuomenė iš viso turi tris transporto orlaivius „Spartan“.

Vienas jų po pernai įvykusio gedimo dar remontuojamas, o kitas lėktuvas sekmadienį baigė vadinamuosius reglamento darbus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi