Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.19 18:53

A. Veryga: baudos gydymo įstaigoms nėra geriausias sprendimas

Valdžia, anksčiau palaiminusi baudas medikams už ilgus priėmimo terminus, persigalvojo. Baudų atsisakyti svarsto Seimas, nes esą reformai nepasirengta. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dabar jau irgi sako, kad reikia gydymo įstaigas už greitus priėmimo terminus apdovanoti, o ne bausti. Medikai sako, kad norėdami priimti pacientus nustatytu laiku, turi ilginti darbo laiką.

„Aš asmeniškai manau, kad ne nuo baudų reikia pradėti, baudos gali motyvuoti. Manau, rasime ir kitų motyvų, pradedant skatinimu, bauda gal nėra pats geriausias variantas“, – sako A. Veryga.

Šeškinės poliklinikos Šeimos medicinos skyriaus vedėja Natalija Šervytienė sako, kad pacientų daug, o laiko mažai. Kad reikėtų laukti ne ilgiau kaip savaitę, medikams teko ilginti darbo valandas, o pacientui skiriama 15 minučių. 

„Be abejo, norėtume, kad galėtume daugiau laiko skirti apžiūrai, bet jei neprailgintume darbo laiko, ir tų 15 minučių mums neužtektų“, – LRT TELEVIZIJAI teigia medikė.

Vis dėlto valdžia norėtų, kad dar daugiau pacientų greičiau patektų pas medikus. Nuo kitų metų susirgus staiga gydytojas turėtų priimti ne vėliau kaip per parą. Jei susirgimas nėra ūminis – per savaitę. Pas gydytoją specialistą pacientas turėtų pakliūti per mėnesį. Ne ilgiau reikėtų laukti ir brangių tyrimų. Planines operacijos – ilgiausiai du mėnesius.

Jei medikai to nesilaikytų, pagal pirminį pasiūlymą būtų gavę mažiau pinigų. Jei ligonių kasa nustatytų, kad vėluojama 10 dienų, apmokėjimas mažėtų penktadaliu, vėluojant ilgiau, piniginė kentėtų dar labiau. Tačiau politikai anksčiau palaiminę tokius sprendimus, persigalvojo ir sako, kad eiles mažinti būtina – nustatyti terminai lieka, bet baudų, tikėtina, nebus.

Taip nuspręsta dėl to, kad įsigaliojus nuobaudoms gali nukentėti geriausi gydytojai – pas juos norintys patekti pacientai sudaro didžiausias eiles. 

Plačiau apie tai – Aistės Valiauskaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi