Lietuvoje

2018.11.19 20:01

S. Skvernelis po susitikimo su NATO vadovu: nematyti teigiamų poslinkių su Rusija

ELTA2018.11.19 20:01

Lietuva nepritaria NATO funkcijų dubliavimui ir nemato teigiamų poslinkių santykiuose su Rusija, sakė premjeras Saulius Skvernelis po pirmadienį Briuselyje vykusio susitikimo su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu.

S. Skvernelis nepraleido progos padėkoti generaliniam sekretoriui už tvirtą vadovavimą Aljansui bei pasigirti, kad Lietuvoje ėmėsi iniciatyvos suburti politines jėgas, jog šios įsipareigotų 2030 m. krašto apsaugai skirti 2,5 proc. BVP.

„Per paskutinius keletą metų Lietuvos krašto apsaugos finansavimas išaugo daugiau nei du kartus. Kai mes susitikome pirmąjį kartą, generalinis sekretoriau, žadėjau, kad 2018 metais Lietuvos gynybos finansavimas pasieks 2 procentus BVP, ir galiu patvirtinti, kad tai jau įvyko. Negana to, ėmiausi iniciatyvos suburti pagrindines politines jėgas ilgalaikiams įsipareigojimams dėl gynybos patvirtinti, ir šiuo metu yra pasirašytas Lietuvos pagrindinių parlamentinių partijų susitarimas, kuriuo įsipareigota 2030 m. krašto gynybai skirti 2,5 proc. BVP“, – spaudos konferencijoje kalbėjo S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad NATO buvo ir bus pagrindinis saugumo bei stabilumo garantas Lietuvai ir NATO sąjungininkėms Europoje bei Šiaurės Amerikoje. Todėl, tęsė S. Skvernelis, Lietuva nepritaria NATO funkcijų dubliavimui.

„Remiame glaudų NATO ir ES bendradarbiavimą, tačiau esame prieš pastangų ir struktūrų dubliavimą arba dubliavimąsi“, – kalbėjo premjeras. 

Padėkojęs už tai, kad NATO dislokavo šalyje priešakines pajėgas, premjeras užsiminė, kad susitikime su J. Stoltenbergu kalbėjosi ir apie NATO politiką Rusijos atžvilgiu. S. Skvernelis pabrėžė, kad Lietuva bent jau kol kas nemato jokių teigiamų poslinkių Rusijos elgesyje. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.