Lietuvoje

2018.11.19 13:40

Už benamių gyvūnų padarytą žalą atsako savivaldybė

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.11.19 13:40

Mūsų valstybės teisė numato dvi gyvūnų rūšis – naminius ir laukinius, tik atsakomybė už naminių gyvūnų padarytą žalą yra griežtesnė, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas“ teigia advokatas Laurynas Didžiulis.

Naminiais gyvūnais laikomi katės, šunys, kiti namuose laikomi gyvūnai bei naminiai gyvuliai ir nelaisvėje laikomi cirko gyvūnai. Laukinių gyvūnų savininke laikoma valstybė, kurios teritorijoje šie gyvūnai gyvena. Jei naminiai gyvūnai apgadina turtą, ūkį, techniką, sužaloja žmogų ar perneša ligą, atsakomybė už padarytą žalą tenka augintinio savininkui. Žalą padarius gyvūnui, kuris neturi šeimininko ir yra benamis, žalos atlyginimas tenka savivaldybei, kadangi ji atsako už viešąją tvarką mieste.

Advokato teigimu, atsakomybė už laukinius gyvūnus yra ne tokia griežta: jei laukinis gyvūnas, padaręs žalą, yra medžiotinas ar ganosi privačioje teritorijoje, kurios savininkas joje medžioti neleidžia, atsakomybė už laukinio gyvūno padarytą žalą tenka arba medžiotojams, kurie gyvūno nesumedžiojo, arba teritorijos savininkui.

Plačiau – pokalbio įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Tomas Vytautas Raskevičius
Išskirtinis interviu 11