Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.19 09:00

Kaune trūksta gamtos mokslų būrelių: mažėja ir šiais mokslais besidominčių moksleivių

Gamtos mokslų būrelių steigėjai ir Kauno technologijos universiteto mokslininkai sako, kad mieste trūkstant modernių laboratorijų, mažėja ir šiais mokslais besidominčiųjų. Tuo metu savivaldybės valdininkų teigimu, programų ir laboratorijų pakanka, juolab, kad ir gamtos mokslų užsiėmimai nėra tarp pačių populiariausių.

Po pamokų į mikrobiologijos užsiėmimą VII forte susirinkę mokiniai tiria pačių užaugintas bakterijas. Gamtos mokslo būreliuose jie mokosi chemijos, fizikos, biologijos.

Šįmet būreliuose forte netilpo visi norintys mokytis vyresnių klasių mokiniai, užpildyta ir nauja biochemijos programa. Laboratorijas įrengusio forto vadovas sako, gamtos mokslais besidomintiems mokiniams mieste trūksta vietų praktiniams užsiėmimams. Jo žiniomis, tokia įranga Kaune yra tik universitetuose.

„Šiuolaikiniai gamtos mokslai yra labai brangūs. Gamtos mokslai apima beveik visas sritis ir šiandien norint efektyviai dirbti su moksleiviais gamtos mokslų srityje, tau neužtenka chemijos, biologijos ar fizikos mokytojo, tau reikia turėti genetikų, biochemijos specialistų“, – mano VII forto vadovas Vladimiras Orlovas.

Kauno savivaldybės valdininkai problemos nemato. Sako, laboratorijų yra gimnazijose. Pakanka ir čia, Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje vykstančių gamtos mokslų užsiėmimų.

„Lietuvoje populiariausias yra sportas, šokiai, muzika, dailė, o po to jau rikiuojasi kitos veiklos, sparčiai populiarėjanti robotika, kompiuterinės technologijos, programavimo pagrindai, gamtos mokslai, kurie saugaus eismo mokykloje yra integruojami su turizmu“, – aiškina Kauno savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Virginijus Mažeika.

Kauno technologijos universiteto chemikai sako, padėtis prasta ir jei artimiausiu metu nebus investicijų į laboratorijas moksleiviams, stojančiųjų ir toliau mažės – per pastaruosius ketverius metus, pirmakursių chemikų, sumažėjo per pus.

Plačiau – Jūratės Anilionytės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi