Lietuvoje

2018.11.19 07:47

Seimas, nelaukdamas KT sprendimo, svarsto naują su LRT susijusią Konstitucijos pataisą

Seime svarstant LRT veiklą tyrusios komisijos išvadas, Konstitucinis Teismas per artimiausius du mėnesius žada nuspręsti, ar šios komisijos sudarymas neprieštarauja Konstitucijai. Tačiau nelaukdami Teismo išaiškinimo, Seimo nariai imasi svarstyti ir naują su visuomeniniu transliuotoju susijusią Konstitucijos pataisą.

Pasak Konstitucinio Teismo atstovų, byla dėl Laikinosios komisijos sudarymo dar rengiama, o Teismo posėdis turėtų įvykti per mėnesį.

Vėliau per 30 dienų teismas turėtų paskelbti išvadą.

Į teismą išaiškinimo dar sausį kreipėsi 32 parlamentarai, kurie valdančiųjų iniciatyvą sudaryti komisiją vertina kaip kėsinimąsi į visuomeninio transliuoto nepriklausomumą. Nors pora Seimo komitetų siūlė sulaukti Konstitucinio Teismo išvados, ketvirtadienį prieštaringai vertinamos išvados vėl turėtų būti svarstomos Seime.

Daugiausia kritikos sulaukia jose siūlomi LRT valdysenos pakeitimai. Pasak opozicijos atstovų ir transliuotojo vadovybės, juos priėmus, būtų politizuojama LRT veikla.

Seimo komitetuose taip pat bus svarstomas valdančiųjų siūlymas keisti Konstituciją taip, kad transliuotojo organų nariai negalėtų dalyvauti politinių partijų veikloje.