Lietuvoje

2018.11.18 12:29

Šalies vadovai sveikina Latviją 100-ųjų valstybės metinių proga

BNS2018.11.18 12:29

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir premjeras Saulius Skvernelis pasveikino Latviją 100-ųjų valstybės Nepriklausomybės metinių proga.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad Latvija – ypač brangi Lietuvai.

„Abi šalis suvienijo ne tik lemtingi įvykiai prieš šimtmetį, bet ir vėlesnė – ginklų ir dainų – kova dėl laisvės ir piliečių teisių, taip pat svarbiausias tikslas – Lietuvos ir Latvijos nepriklausomybės atkūrimas ir įtvirtinimas“, – teigiama Prezidentūros spaudos tarnybos pranešime.

Pasak D. Grybauskaitės, šiemet kartu minimas visų Baltijos valstybių nepriklausomybės šimtmetis yra ypatinga sukaktis tiek visoms trims šalims, tiek visai demokratinei ir laisvai Europai.

„Tai lietuvių ir latvių bendra šventė, kuri patvirtina, ką patyrė, įveikė ir drauge nuveikė abi šalys, mūsų drąsios ir niekada nepasiduodančios tautos“, – teigiama D. Grybauskaitės sveikinime.

Anot prezidentės, Latvija išlieka ne tik Lietuvos istorinė sąjungininkė ir kaimynė, bet ir bendramintė šių dienų iššūkių akivaizdoje, su kuria toliau dirbama dėl savo piliečių saugumo, gerovės ir laisvės užtikrinimo.

D. Grybauskaitė išreiškė viltį, kad artimas abiejų valstybių dialogas dvišaliais ir regioniniais, Europos Sąjungos ir NATO klausimais ir toliau išliks svarbiu varikliu, stiprinančiu ir Baltijos regioną, ir visą vieningą žemyną bei transatlantinę bendruomenę.

Nepriklausomybės dienos proga D. Grybauskaitė visiems latviams palinkėjo gražios, šalį suburiančios šventės, visokeriopos sėkmės ir laimės, o Latvijai – ilgų laisvės, vienybės ir klestėjimo metų.

V. Pranckietis sveikindamas Latvijos Saeimos pirmininkę Inarą Mūrniecę ir visus Latvijos žmones su nepriklausomybės paskelbimo šimtmečiu pabrėžė, kad bendros krypties Lietuva ir Latvija niekada neprarado, efektyvūs ir konstruktyvūs santykiai tęsiasi ir šiandien.

E. Genio/LRT nuotr.

„Mūsų žmonės vadina vieni kitus broliais. Mus sieja ne tik etninio giminingumo jausmas – lietuviai ir latviai yra vieno kamieno tautos, turinčios bendras kultūrinių tradicijų šaknis ir daugybės amžių istorinę praeitį“, – sveikinime teigė V. Pranckietis.

„Esu įsitikinęs, kad glaudus bendradarbiavimas dvišaliu lygmeniu ir parama plėtojant daugiašalius formatus mus stiprina, nes kalbame vienu, geriau girdimu balsu“, – pridūrė Seimo pirmininkas.

Pasak S. Skvernelio, Latvija ir Lietuva visada buvo artimos sąjungininkės, apie tai byloja įvairiausiose srityse plėtojamas vaisingas bendradarbiavimas, intensyvėjantis politinis dialogas. 

E. Genio/LRT nuotr.

„2018-ieji – išskirtinės svarbos metai mūsų šalims. Lietuviai puikiai supranta, su kokiu džiaugsmu Latvijos žmonės pasitinka šią dieną, kadangi mūsų istorija panaši. Šiandien mes esame laisvi ir patys renkamės kelią, kuriuo eisime į ateitį. Per šį laikotarpį Lietuva visada jautė Latvijos žmonių, vyriausybės visokeriopą paramą ir pastangas siekiant mūsų tautų bendrystės stiprinimo“, – sakoma premjero sveikinime.

S. Skvernelis pasidžiaugė vis glaudesniu tarpvyriausybiniu bendradarbiavimu ir patvirtino Lietuvos įsipareigojimą toliau kartu  stiprinti bendras pozicijas bei pastangas užtikrinant taikią ir saugią mūsų regiono ateitį.