Lietuvoje

2018.11.17 18:43

3 atostogų dienos tarpušvenčiu virs 11 laisvadienių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.17 18:43

Kalėdos ir Naujųjų metų sutikimas šįmet gali tapti itin įsimintinas. Ypač tiems, kurie yra išsaugoję bent kelias dienas atostogų. Pavyzdžiui tris. Šįmet pasiėmus 3 dienas atostogų tarpušvenčiu iš viso pailsėti bus galima net 11 dienų. Tuo lietuviai jau naudojasi – kelionių agentūros pastebi, kad būtent tarpušvenčiu lietuviai dažniausiai rinksis keliones į Egiptą arba kalnus. Darbdaviai tikina nematantys nieko blogo, nes kai kuriose srityse darbai visiškai sustoja.

Tuščia darbo vieta – tokį vaizdą šįmet tarpušvenčiu, ko gero, bus galima pamatyti dažnoje darbovietėje. Dėl to tenka kaltinti šių metų kalendorių.

Kūčios ir Kalėdos bus pirmadienį ir antradienį. Be papildomų laisvadienių ilsėtis bus galima net 5 dienas. Jeigu gruodžio 27 ir 28 d. pavyktų pasiimti atostogų, poilsis kaip reikiant ištįs. Galiausiai dar viena atostogų diena per Naujuosius garantuos net 11 dienų poilsį – nuo gruodžio 22 iki sausio 1 d.

Darbdaviai neslepia – naudos gali išpešti visi. Restoranams, viešbučiams, prekybininkams tarpušventis bus pats darbymetis, todėl bus daugiau uždirbama. Tačiau, ko gero, šiuose sektoriuose dirbantiems žmonėms pailsėti ne itin pavyks. O pavyzdžiui, mokytojai, biurų darbuotojai, valdininkai ir su užsienio kompanijomis dirbantieji tikrai galės pailsėti.

„Ypatingai kompanijoms, kurios dirba su užsieniu, tai šitas periodas, atostogos yra visur, ir praktiškai visi kontaktai su užsieniu baigiasi. Tai turi laukti naujų metų. Tada vėl visi ateis naujomis jėgomis ir panašiai. Taip yra. Tą reikia priimti“, – sakė Lietuvos darbdavių konfederacijos direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Levickis.

Darbuotojų interesus ginančios profsąjungos atkreipia dėmesį, kad darbdaviai negali versti žmonių neimti atostogų.

„Negali darbdavys versti rinktis dirbti, ar ne. Kiekvienas darbuotojas turi pats nuspręsti, ar nori visą laikotarpį išnaudoti, ar eiti į darbą“, – kalbėjo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

AFP/Scanpix nuotr.

Vis dėlto tie, kam pasisekė – nesnaudžia. Kelionių organizatorių teigimu, juntamas didelis susidomėjimas keliauti. Pastebima, kad kasmet vis daugiau žmonių yra nusiteikę švęsti užsienyje. Daugelis renkasi keliones „viskas įskaičiuota“ už maždaug 500 eurų.

„Ten kur šilta. Pagal turistų skaičių, populiariausia kryptis – Egiptas. Antra pagal populiarumą yra Kanarų salos. Ir sakykime, ten kur šilta, dar yra Azija. O ten, kur šalta, yra slidinėjimas t. y. Naujus metus sutikti kalnuose slidinėjant“, – pasakojo kelionių organizatorius Gvidas Aukštuolis.

Vis dėlto žmonės vis dar linkę Kalėdas švęsti namie, o į užsienį lėkti iš karto po jų.

Plačiau apie tai – Žyginto Abromaitičio reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.