Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.17 21:17

V. Bruveris apie konservatorių kandidatus rinkimuose: vėl trūksta lyderių

Opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) šeštadienį tarybos posėdyje patvirtino dar dešimt kandidatų į merų postus, taip pat bendrąją programą 2019 metų savivaldos rinkimams. Apžvalgininkas Vytautas Bruveris sako, kad konservatoriai dabar „ant bangos“ – valdžioje esančių „valstiečių“ reitingai krenta, o jų kyla, tačiau šiai partijai esą savivaldos rinkimuose trūksta „lokomotyvų“.

Akmenės mero posto sieks Jadvyga Dunauskaitė, Joniškio – Vilija Bartašienė, Kauno rajono – Justinas Urbanavičius, Kėdainių – Ignas Jankauskas, Neringos – Laurynas Vainutis, Panevėžio rajono – Algirdas Budrys, Prienų – Vytautas Jonelis, Širvintų – Virginijus Sarpauskas, Vilkaviškio – Saulenas Aželskas, Visagino – Juozas Stanėnas.

TS-LKD tarybos patvirtintoje rinkimų programoje „Mes jūsų pusėje“ akcentuojama, kad partija yra ir visada bus „laisvę branginančių, neabejingų žmonių pusėje“, sieks užtikrinti, kad kiekvienam žmogui būtų garantuotas bent jau minimalus gerovės standartas ir lygios starto galimybės, būtinos oriam gyvenimui.

Pabrėžiama, kad bus siekiama kiekvienam šalies gyventojui užtikrinti kokybišką vidurinį išsilavinimą, kokybiškas sveikatos paslaugas ir psichologinę pagalbą, paramą kiekvienai vaikus auginančiai šeimai, palankią aplinką neįgaliesiems, galimybę kiekvienam įsitraukti į miesto ar rajono valdymą.

Anksčiau jau skelbta, kad konservatoriai kandidatu į Vilniaus merus kels parlamentarą, buvusį ūkio ministrą Dainių Kreivį, į Panevėžio mero posto kandidatuos Indiana Grigienė, o konservatorė Seimo narė Agnė Bilotaitė sieks Klaipėdos mero pareigų. 

„Jeigu kalbėsim apie Vilnių, kiek aš prisimenu, konservatorių problema, faktiškai beveik prieš kiekvienus rinkimus, visada būdavo, kad pirmiausia jų rėmėjai, politikos stebėtojai ir visuomenė tikėdavosi, kad štai – jau konservatorių momentas, dabar jie ims tą valdžią. Bet dažnai pritrūkdavo kažko ir dažniausiai tas trūkumas būdavo problemos su lyderiais, „lokomotyvų“ sąrašu. Akivaizdu, kad ponas Kreivys tikrai nėra neginčijamas favoritas, neginčijama žvaigždė. Netgi būtų galima pasakyti, kad tai tam tikra prasme kandidatas „iš bėdos“, – LRT TELEVIZIJAI sakė apžvalgininkas V. Bruveris. 

Didelių konservatorių šansų V. Bruveris nemato ir laikinojoje sostinėje. „Kaunas yra Kaunas ta prasme, kad, akivaizdu, toliau lieka Visvaldo Matijošaičio feodu. Klaipėdoje konservatoriams padėtį gerina tai, kad liberalų stovykla yra pakrikusi, su liberalais yra prastai, bet ir ten situacija jiems nebus lengva“, – mano apžvalgininkas.

„Aš manau, kad Kauno atveju svarbiausia tinkamai sudalyvauti. Yra dalis žmonių, kuriems rūpi sutvarkytos gatvės, bet mums kelia nerimą mero darbo stilius. Kaune turime palaikytojų ratą“, – tvirtina TS-LKD rinkimų štabo vadovė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Partijos pirmininkas sako, kad, remiantis tyrimais, jo partija turi labai stiprų palaikymą didžiuosiuose miestuose, todėl „labai svarbu atliepti tą žmonių lūkestį ir palaikymą realizuoti per rinkimus“.

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks kitų metų kovą.

Išsamiau – Kristinos Jackūnaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi