Lietuvoje

2018.11.17 12:50

Regione sumanė mokamas akademines klases gabiems mokiniams

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.17 12:50

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos moksleiviai už savo lėšas gali mokytis akademinėse klasėse. Gabūs moksleiviai gilina pasirinkto mokslo žinias pačioje gimnazijoje, išvykose į aukštųjų mokyklų laboratorijas, susitikimuose su specialistais.

Gabiems ir motyvuotiems 9–12 klasių moksleiviams papildomai gilintis į pasirinktą mokslo sritį padeda gimnazijos pedagogai ir aukštųjų mokyklų dėstytojai. Moksleiviai renkasi humanitarinę-socialinę, gamtos mokslų arba tiksliųjų mokslų klasę.

Pasak gimnazijos direktorės, didžiųjų miestų moksleiviai turi didesnes galimybes, todėl norima padėti gabiems rokiškėnams suteikti kuo daugiau jų pasirinkto mokslo žinių. Iš beveik 600 moksleivių užsiėmimus pasirinko 45, per mėnesį tėvai moka po 10 eurų, socialiai remtiniems mokėti už tai nereikia.

„Mes apeliuojame ir prašysime pagalbos iš rajono verslininkų, kai sudarysime labai tikslią sąmatą, kiek šitoms veikloms organizuoti reikia lėšų. Mokestis yra simbolinis – 10 eurų, palyginus su tuo, kad viena pamoka pas korepetitorius kainuoja 10 eurų“, – lygino Rokiškio J. Tumo-Vaižganto gimnazijos direktorė daina Guzienė.

Akademiniai užsiėmimai vyksta 12 valandų per mėnesį. Juos sudaro susitikimai, paskaitos, užsiėmimai kitų mokymo įstaigų laboratorijose.

Išsamiau – Zinaidos Paškevičienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt