Lietuvoje

2018.11.17 12:08

Baltijos šalių universitetų diplomai bus pripažįstami automatiškai

BNS 2018.11.17 12:08

Seimas planuoja ratifikuoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimą, kad šių šalių aukštųjų mokyklų diplomai būtų pripažįstami automatiškai.

Parlamentas šią savaitę po pateikimo vienbalsiai pritarė birželį trijų valstybių pasirašytos sutarties ratifikavimui. Dar liko du balsavimai, kad įstatymas būtų priimtas.

„Sutartis suteikia galimybę automatiškai pripažinti Baltijos šalių aukštojo mokslo kvalifikacijas. Mūsų aukštųjų mokyklų absolventai, taip pat Latvijos ir Estijos aukštųjų mokyklų absolventai, norėdami pripažinti savo diplomo teisėtumą, neturės atitikti jokių papildomų reikalavimų“, – sakė projektą pristačiusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Pristatydama europinę praktiką J. Petrauskienė pažymėjo, kad tarpusavio pripažinimo dokumentus yra pasirašiusios Beniliukso šalys ir keletas Skandinavijos šalių. 

Automatinis pripažinimas reiškia, kad baigus studijas vienoje Baltijos šalyje ir norint toliau studijuoti kitoje aukštojo mokslo diplomas bus pripažįstamas automatiškai.

Iki šiol, pavyzdžiui, įgijus bakalauro laipsnį Estijoje ar Latvijoje ir norint studijuoti magistrantūrą Lietuvoje, reikia kreiptis į Studijų kokybės vertinimo centrą, kad įgytas diplomas būtų pripažintas. Akademinio pripažinimo procedūra paprastai užtrunka apie mėnesį.