Lietuvoje

2018.11.17 12:07

Konservatoriai patvirtino paramą I. Šimonytei prezidento rinkimuose

Giedrė Trapikaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.11.17 12:07

Konservatoriai tarybos posėdyje patvirtino paramą pirminius partijos rinkimus laimėjusiai Ingridai Šimonytei. Naujausių apklausų duomenimis, ji tarp pretendentų į prezidentus pralenkė premjerą Saulių Skvernelį, tačiau atsilieka nuo ekonomisto Gitano Nausėdos. 

„Dabar esu dar labiau įpareigota, kai žinau, kiek žmonių susiejo su mano asmeniu savo lūkesčius ir viltis“, – partijos tarybos posėdyje sakė I. Šimonytė.

Pasak konservatorių pirmininko Gabrieliaus Landsbergio, partijos tarybai patvirtinus pirminių rinkimų rezultatus ir suteikus paramą, Ingrida Šimonytė toliau prezidento rinkimuose dalyvaus kaip visuomeninė kandidatė. Ji partijos remiamo kandidato rinkimuose įveikė Vygaudą Ušacką.

Naujausia DELFI.lt užsakymu atlikta „Spinter“ tyrimų apklausa rodo, kad už I. Šimonytę prezidento rinkimuose balsuotų beveik 17 proc. apklaustųjų. Paskutinį mėnesį jį pralenkė premjerą S. Skvernelį, tačiau vis dar nusileidžia ekonomistui G. Nausėdai.

Konservatorių taryba posėdyje taip pat tvirtins kandidatų į merus sąrašus, turėtų priimti rezoliuciją, kuriose įtvirtinamas siekis tapti „Žmonių partija“.

Pirminiuose rinkimuose dalyvauti galėjo ne tik partijos nariai, bet ir simpatikai, pastarųjų buvo daugiau – rinkimams užsiregistravo per 18 tūkst., o atėjo balsuoti per 12 tūkstančių. Tuo tarpu TS-LKD narių balsavo per 8 tūkstančius.

Prezidento rinkimai vyks kitų metų gegužės 12 dieną, antrasis turas numatytas gegužės 26 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.