Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.16 17:27

Su streikuojančiais mokytojais susitikusi J. Petrauskienė: koreguojame, kas neveikia

ELTA 2018.11.16 17:27

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė penktadienį lankėsi Kaišiadoryse ir susitiko su dviejų streikuojančių mokyklų – Kaišiadorių A. Brazausko gimnazijos ir V. Giržado progimnazijos – mokytojais. Šiose mokyklose streikuoja dalis mokytojų.

„Su mokytojais aptarėme problemas, jos abiejose įstaigose labai skirtingos, didžioji dalis nėra susiję su streiko reikalavimais. Tai darbo kultūros, tarimosi, bendradarbiavimo dalykai – jei tokios problemos mokykloje egzistavo ir anksčiau, etatinio įvedimas jas iškėlė į paviršių, užaštrino. Galima parengti tobuliausius teisės aktus, bet jei jie nebus tinkamai įgyvendinami, jei mokyklose nebus tinkamos darbo kultūros, jie neveiks. Didelė bėda mokyklose yra tiesiog nesusikalbėjimas. Mokytojams svarbu suprasti pokyčius ir jų tikslus, svarbu visoms pusėms kalbėtis ir girdėti vieniems kitus. Gerai, kad mokytojai ne tik kelia klausimus, bet ir teikia pasiūlymus“, – po susitikimo kalbėjo ministrė. 

V. Giržado progimnazijos pedagogai išsakė nepasitenkinimą, kad iki šiol nesutarta dėl darbo apmokėjimo sistemos, kad administracija neleidžia mokytojams dirbti nuotoliniu būdu, nesilaikoma žodinių susitarimų dėl darbo valandų paskirstymo, o mokyklos vadovė nelinkusi girdėti mokytojų ir pasirūpinti sklandžiu etatinio įgyvendinimu. 

Pasak ministrės, ŠMM atstovai toliau talkins mokyklai ieškant sutarimo. 

Visai kitokia situacija A. Brazausko gimnazijoje, kur mokytojai yra pasirašę darbo sutartis, dėl visko sutarę su administracija, nors padėtis mokykloje nėra labai paprasta – šiemet mokinių sumažėjo dviem klasių komplektais. Gimnazijos mokytojai labiau kėlė sistemines problemas. 

„Etatinio koordinavimo grupė, kuri pradėjo aktyvų darbą jau anksčiau, girdi problemas ir jas sprendžia. Jau rengiami pakeitimai dėl vaikų mokymo namuose, specialių mokyklų ir klasių finansavimo, vakar pakvietėme visas šalis teikti siūlymus dėl etatinio tobulinimo. Kaip ir esame sutarę: tai, kas neveikia, koreguojame, tobuliname ir judame pirmyn“, – sakė J. Petrauskienė. 

ELTA primena, kad ketvirtadienį vyko Etatinio koordinavimo grupės posėdis, kuriame sutarta tobulinti etatinio darbo apmokėjimo modelį atsižvelgiant į švietimo bendruomenės siūlymus. 

Neterminuotas švietimo darbuotojų streikas prasidėjo lapkričio 12 dieną 5 mokyklų pedagogų streiku. Penktadienį streikuojančių mokyklų sąraše jau buvo 105 ugdymo įstaigos, pirmosios streiką baigė, antrosios tęs, trečiosios prisijungs prie streiko vėliau.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, penktadienį 37 ugdymo įstaigose streikavo pusė mokytojų. Nuo lapkričio 19 dienos planuoja streikuoti 50 įstaigų: prisijungs 25, o 12 mokyklų nutrauks šią savaitę pradėtą streiką.

Iš viso Lietuvoje veikia 2000 švietimo įstaigų, jose dirba 45 tūkst. pedagogų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi