Lietuvoje

2018.11.16 15:02

Dėl mokesčių pakeitimų – merų pasipiktinimas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.16 15:02

Merai prašo jiems kompensuoti didesnę dalį pajamų, kurias savivalda praras dėl mokesčių pakeitimų. Skaičiuoja, kad kitąmet dėl didinamo Neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) savivaldybių numatomos pajamos sumažės 160 mln. eurų. Praradimą, planuojama, valstybė ir savivaldybės turėtų dengti vienodai – po 50 proc. 

Merai įsitikinę, kad valstybė turėtų prisiimti didesnę naštos dalį – esą susispausti nelabai yra kur – kaip tik jų išlaidos tik didėja, mat dalis numatytų algų didinimų – švietimo ar kultūros darbuotojams – gula ant jų pečių. O surinkti daugiau mokesčių – priešingai nei valstybė – savivaldybės esą neturi galimybės. 

Merų pasiūlymas valstybės biudžetui papildomai kainuotų daugiau nei 90 mln. eurų. Finansų ministerija yra abejojusi, ar tokią sumą būtų įmanoma skirti.

„Gaila, kad savivalda statoma kaip priešprieša, kad mes esą prieš perkamąją galią (...). Išeina taip, kad akcizai, valstybės biudžetas didėja, bet GPM savivaldybėms mažėja. Kyla klausimas, kodėl valstybės biudžetas nori gerinti savo situaciją savivaldybės biudžeto sąskaita“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas.

Visagino merė Dalia Štraupaitė skundėsi, kad Kultūros ministerija jiems „numetė mokėti kultūros darbuotojams atlyginimo dalį“, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ragina socialiniams darbuotojams ir socialiniams pedagogams pakelti atlyginimus.

Alytaus meras Vytautas Grigaravičius sako, savivaldybės yra valstybės sudėtinė dalis, todėl bet kokia problema yra bendra ir ragino surasti bendrus sprendimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.