Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.16 09:52

A. Kubiliui kyla klausimas, dėl J. Petrauskienės kompetencijos

ELTA 2018.11.16 09:52

Konservatorius Andrius Kubilius, komentuodamas švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės sukeltą chaosą švietimo sistemoje, sako, kad valdantieji turėtų apsvarstyti ministrės kompetencijos klausimą. Pasak jo, mokytojų atlyginimų klausimas tampa vis aštresnis švietimo bendruomenėje, o ateinančiame biudžete atlyginimai ir toliau atsiliks nuo vidutinio atlyginimo. 

„Matau labai dideles problemas ministerijoje ir ministrės veikloje. Sukurti chaosą sistemoje yra labai lengva ir paprasta. Tą galima padaryti per vieną, dvi dienas (...). Valdžia turėtų labai rimtai galvoti, ne kaip pagąsdinti mokytojus ar juos pasmerkti, bet kaip stabilizuoti situaciją. Kyla labai paprastas klausimas, ar ministrė J. Petrauskienė gali toliau eiti savo pareigas“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė A. Kubilius.

Konservatoriaus teigimu, mokytojų etatiniam apmokėjimui buvo visiškai nepasiruošta.

„Mano manymu, buvo visiškai nepasiruošta (mokytojų etatiniam apmokėjimui. – ELTA). Tai yra daroma visiškai neracionaliai. Direktoriai gali savo lojaliems mokytojams didinti algas, nelojaliems – nedidinti (...). Pripainiota ir sukurta didelė erdvė švietimo bendruomenei susipykti tarpusavyje“, – teigė A. Kubilius.

Politikas pažymi, kad ateinančiame biudžete mokytojų atlyginimai ir toliau atsiliks nuo vidutinio atlyginimo.

„Jeigu 2009 m. mokytojų atlyginimai vidutinius šalies atlyginimus viršijo 30 proc., dabar jie jau pradeda atsilikti. Kai mes kalbame apie mokytojų profesijos prestižą, kad mokytojas tikrai už savo sunkų darbą turi būti ir tinkamai atlygintas, ir jeigu visuomenė tikrai gerbia mokytojus daugiau negu kitas profesijas, tai tas turi atsispindėti ir atlyginime. Ką mes matome iš valdžios, kad kitų metų biudžete tie atlyginimai ir toliau atsiliks nuo vidutinio atlyginimo“, – teigė A. Kubilius.

Streikuojantys mokytojai yra nepatenkinti šiemet įvesta etatinio apmokėjimo tvarka. Tačiau su tuo nesutinka premjeras Saulius Skvernelis, sakąs, kad vykstančiam pedagogų streikui nėra pagrindo. Opozicijoje esantys konservatoriai kalba apie interpeliaciją švietimo ir mokslo ministrei J. Petrauskienei.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) pirmadienį pradėjo neterminuotą pedagogų streiką. Streikas rengiamas dėl dalies pedagogų nepasitenkinimo naująja etatine apmokėjimo sistema.

Streiką organizuojanti LŠDPS reikalauja įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų. Taip pat – pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc. bei mažinti vaikų skaičių klasėse.

Kaip skelbė ELTA, neterminuotam streikui pirmadienį pritarimą buvo pareiškusios 79 iš 2000 ugdymo įstaigų. Antradienį prie streiko prisidėjo dar šešios mokyklos Vilniuje, Švenčionyse, Raseiniuose, Panevėžio rajone. Šiuo metu mokiniams pamokos nevedamos virš 30 mokyklų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi