Lietuvoje

2018.11.16 14:54

Europarlamentarai ragina „Amazon“ stabdyti prekybą sovietiniais simboliais

LRT.lt 2018.11.16 14:54

27 europarlamentarai atviru laišku kreipėsi į „Amazon Inc“ kompanijos vadovą Jeffą Bezosą, primygtinai ragindami „Amazon“ internetinės prekybos platformoje stabdyti prekybą prekėmis su sovietine simbolika. Kreipimąsi pasirašė Europos Parlamento nariai iš Lietuvos, Lenkijos, Nyderlandų, Vokietijos, Kroatijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės, Slovakijos, Estijos, Suomijos, Portugalijos, Vengrijos, Ispanijos, atstovaujantys pagrindinėms politinėms grupėms, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kreipimąsi pasirašę europarlamentarai tikisi, kad „Amazon Inc“ imsis atsakomybės ir sustabdys prekybą totalitarinio režimo simboliais. „Mes, šį laišką pasirašę EP nariai, smerkiame totalitarinių režimų, – tiek nacistinių, tiek sovietinių – naudojimą, nes tokie režimai buvo grįsti panieka žmogaus teisėms, suvaržytomis laisvėmis bei paminta demokratija. ... Marškinėliai, kostiumai, vėliavos, suvenyrai su pavaizduotais kūju ir pjautuvu šlovina totalitarinį sovietų režimą, o kartu demonstruoja užuojautos ir supratimo trūkumą milijonams Europos piliečių, kurie, beje, taip pat yra ir „Amazon Inc“ klientai,“ – sakoma kreipimesi į populiariausią pasaulyje internetinės prekybos platformą valdančią įmonę.

Kreipimąsi pasirašė visų pagrindinių 6 politinių grupių atstovai iš 13 šalių. Lietuviai europarlamentarai – tarp vieningiausių: kreipimąsi pasirašė Antanas Guoga, Laima Liucija Andrikienė, Petras Auštrevičius, Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė, Valentinas Mazuronis, Bronis Ropė ir Algirdas Saudargas.

Dar 2009 m. Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl Europos sąžinės ir totalitarizmo. Šia rezoliucija buvo pasmerkti totalitariniai nusikaltimai. Taip pat buvo patvirtinta bendra pozicija, nukreipta prieš bet kokį totalitarinį valdymą, nesvarbu, koks jo ideologinis pagrindas. 2011 m. Europos Teisingumo Teismas uždraudė Sovietų Sąjungos simbolių kūjo ir pjautuvo naudojimą komerciniams tikslams, nes daugelyje ES šalių tai yra despotizmo simbolis. 

Daugelyje valstybių Europoje ir pasaulyje sovietinio režimo simboliai yra uždrausti, nes jie simbolizuoja nusikaltimus prieš žmoniją vykdžiusį režimą.