Lietuvoje

2018.11.16 13:07

Pradėtas tyrimas dėl Alytaus kalėjime kalinių sumušto prižiūrėtojo

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2018.11.16 13:07

Alytaus pataisos namuose ketvirtadienį popiet kaliniai sumušė bei nusmailintu savadarbiu daiktu sužeidė kaklą ir veidą prižiūrėtojui. Pareigūnas dėl sužalojimų veido ir kaklo srityje kreipėsi į gydymo įstaigą. Nuteistuosius taip pat apžiūrėjo medikai, rašoma Kalėjimų departamento pranešime žiniasklaidai.

 Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės vadovas sako, kad į ją atvežto vietos pataisos namų prižiūrėtojo sužalojimai yra lengvi.

„Jam nustatyti lengvi kūno sužalojimai, truputį nubrėžtas kaklas, prie akies sumušimas. Jis, mano žiniomis, paleistas namo“, – BNS penktadienį sakė ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas.

Alytaus pataisos namuose pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo pareigūnui pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 286 straipsnį.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sako, kad kaliniai turėjo ne savadarbį ginklą, o medinį teptuko kotą. 

Kalėjimų departamento pranešime nurodoma, kad penktadienį popiet trys kaliniai reiškė nepasitenkinimą žodžiu ir veiksmais, daužė kameros duris, nevykdė Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių reikalavimų, į pareigūnų perspėjimus nusiraminti nereagavo.

„Nuteistiesiems nevykdant teisėtų pareigūnų nurodymų, jie buvo įspėti, kad prieš juos gali būti panaudotos specialiosios priemonės. Po perspėjimo nuteistieji nevykdė pareigūnų teisėtų reikalavimų, pareigūnams užėjus į kamerą, nuteistieji bandė pasipriešinti – atsistojo į kovinę padėtį, buvo apsipylę maisto aliejumi, vieno jų rankose buvo pastebėtas nusmailintas savadarbis daiktas“, – situaciją detalizavo departamentas.

Direktorius: prižiūrėtojas atsipirko mėlyne, į ligoninę nepaguldytas

Pasak Laikinojo Alytaus pataisos namų direktoriaus Genadijaus Lepiochino, ketvirtadienį kamerų tipo patalpose nuteistieji nevykdė teisėtų administracijos reikalavimų, dėl to jie buvo įspėti, kad bus panaudotos specialiosios priemonės. 

„Į mūsų pastabas jie nereagavo, pareigūnai atitinkamai sureagavo ir panaudojo specialiąsias priemones – uždėjo antrankius ir buvo panaudotos dujos. Kai pareigūnas dėjo antrankius, tai ten taip išėjo, kad gavo vieną smūgį į akį“, – sakė G. Lepiochinas.

BNS nuotr.

G. Lepiochinas BNS pareiškė, kad „tai neatitinka tikrovės“.

„Super, duper nieko neįvyko, čia paprasčiausiai kažkokia fantastika eina“, – teigė pareigūnas.

Pasak jo, prižiūrėtojas atsipirko mėlyne. Tačiau Kalėjimų departamentas praneša apie sumušimą ir sužlotą veidą bei kaklą.

G. Lepiochinas BNS teigė neturintis informacijos, kad sužalotas pareigūnas paguldytas į Alytaus ligoninę.

„Paguldytas? Nežinau, prie manęs, aš jį specialiai nukreipiau į ligoninę, kad pasidarytų abdukciją ir panašiai. Buvo sveikas, vaikščiojo normaliai“, – kalbėjo jis.

Anot naujienų portalo DELFI.lt, pareigūnas buvo žiauriai sumuštas ketvirtadienį, jam peiliu perpjautas kaklas.

Portale rašoma, jog užpuolimas įvyko šią savaitę įkalinimo įstaigoje viešint Kalėjimų departamento ir Teisingumo ministerijos vadovybei, bandančiai malšinti kylančią įtampą įstaigose. 

Delfi.lt šaltiniai nurodo, kad užpuolimą įvykdė du žemesnės kastos kalintieji, vykdydami viršesniųjų nurodymus. Anot portalo, juos išprovokavo vidaus tvarkos taisyklių pakeitimai, kai dienos metu iš jų yra paimami miegui skirti čiužiniai.

Kiek anksčiau pranešta, kad kalėjimų departamentas sako tikslinantis informaciją, kad Alytaus pataisos namuose du nuteistieji ketvirtadienį sumušė ir peiliu sužalojo prižiūrėtoją. Daugiau informacijos žadama pateikti artimiausiu metu. Apie incidentą pranešė portalas DELFI.

Užpuolimas įvyko šią savaitę įkalinimo įstaigoje viešint Kalėjimų departamento ir Teisingumo ministerijos vadovybei, bandančiai malšinti kylančią įtampą įstaigose.

Protestuodami prieš vidaus tvarkos pakeitimus, šią savaitę maisto atsisakė apie du šimtai kalinių Alytaus pataisos namuose.

Penktadienį aiškintis situacijos į Alytaus pataisos namus vyksta Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Kalėjimų departamentas praneša, kad į Alytaus pataisos namus taip pat nusiųsta 50 pareigūnų prevencinė grupė. Ją sudaro departamento ir kitų pataisos įstaigų darbuotojai.