Lietuvoje

2018.11.16 12:05

ŠMM: nuo kitos savaitės streikuos 50 ugdymo įstaigų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.16 12:05

Mokytojų streikai tęsiasi. Prie maždaug 30 streikuojančių ugdymo įstaigų penktadienį prisijungia dar mažiausiai aštuonios. Kiek vėliau penktadienį ministerijos išplatintame pranešime teigiama, kad penktadienį streike dalyvauja 37 švietimo įstaigos ir apie pusę jose dirbančių pedagogų, o nuo kitos savaitės streikuos jau 50 įstaigų.

„Nuo lapkričio 19 d. planuoja streikuoti 50 įstaigų: prisijungs 25, o 12 mokyklų nutrauks šią savaitę pradėtą streiką“, – rašoma ministerijos pranešime.

Streikuojantieji teigia, kad rugsėjį įvesta etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, ministerija nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu – mokytojai visoje Lietuvoje už tą patį darbą uždirba skirtingai dėl galimybės subjektyviai interpretuoti tvarką.

Švietimo ir Mokslo ministerija sako, kad nauja tvarka leido padidinti pedagogų algas ir tolygiau paskirstyti jų krūvį, tačiau planuoja per dvi savaites pateikti siūlymus, kaip tobulinti etatinio darbo apmokėjimo sistemą.

Ministrė Jurgita Petrauskienė penktadienį lankysis streikuojančioje Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje. Joje iš viso dirba 43 mokytojai, beveik pusė jų yra paskelbę streiką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.