Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.15 19:07

Mįslė kariuomenėje: ligoninėje guli 8 apsinuodiję kariai, o batalionas tai neigia

Į 15min redakciją ketvirtadienį kreipėsi vieno šauktinio mama, papasakojusi, kad jos sūnus atsidūrė ligoninėje. Kartu su juo – dar būrys karių. Įtariamas apsinuodijimas maistu. Krašto apsaugos ministerijos atstovas šią informaciją paneigė, patikinęs, kad tie keli, kuriems sustreikavo skrandis, gydomi vietiniame medicinos punkte. Tiesa tokia, kad Kauno klinikinėje ligoninėje šiuo metu gydomi 8 kariai.  

„Vakar vakare man paskambino sūnus ir pranešė, kad jį iš bataliono Rukloje išvežė į ligoninę Kaune. Prasidėjo viduriavimas, pykinimas. Ligoninėje ėmė lašinti lašines. Aplankiau jį šiandien, tai vien pati savo akimis mačiau dar penkis karius, kurie gydomi nuo tų pačių simptomų“, – teigė sunegalavusio kario mama.

Pasak jos, Rukloje veikiančio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono medicinos punkte gydoma dar daugiau apsinuodijusių karių. „Kai nebetilpo ten, pradėjo vežti į ligoninę Kaune. Kaip sakė sūnus, jie pasijuto blogai po pietų. Valgė lyg guliašą. Naktį atvežė daugiau apsinuodijusiųjų. Susirgę kariai – n vieno būrio“, – tikino neseniai tarnauti pradėjusio šauktinio motina.

15min žurnalistė susisiekė su Krašto apsaugos ministerijos (KAM) Visuomenės informavimo skyriaus vedėja Asta Galdikaite. Ši pažadėjo pasidomėti situacija ir informuoti, ar išties sunegalavo būrys karių. Netrukus su žurnaliste susisiekė Vaidoto bataliono viešųjų ryšių atstovu prisistatęs Marius Zapalis, kuris griežtai paneigė žinias apie ligoninėje galimai gulinčius karius.

„Gavote pranešimą, kuris nelabai atitinką tikrovę. Blogai pasijautė keletas karių. Tikslaus skaičiaus nežinau. Jie buvo nukreipti į vietinį mūsų medicinos punktą, ten žiūri, kodėl jie blogai pasijuto. Vakar vakare jie blogai pasijuto. Iki dešimt karių. Kiekvieną dieną serga pas mus. Daug žmonių pas mus juk yra“, – teigė Vaidoto bataliono atstovas.

Pasak jo, sunegalavusiems kariams diagnozė dar nėra nustatyta. „Apsinuodijo. Žmonės turi įvairių problemų su skrandžiais. Kaip ir visuomenėje. Medicinos punkte man pranešė, kad pasijautė blogai keli kariai ir tiek“, – teigė jis. Perklaustas, ar tai reiškia, kad kariuomenė netvirtina, jog galėjo būti blogas bataliono valgyklos maistas, M. Zapalis atsakė: „Tikrai ne. Tuomet būtų masinis susirgimas, o čia tik keletas karių. Šiandien niekas papildomai nesikreipė į medicinos punktą. Aštriau ką suvalgau, man irgi blogai būna“.

Pasiteiravus (pokalbis vyko ketvirtadienį apie 16 valandą – aut. past.), ar tikrai nė vienas karys nei vakar, nei šiandien nebuvo išvežtas į gydymo įstaigą, KAM atstovas patikino, kad blogai pasijautę kariai guldomi į vietinį medicinos punktą. Iš jo ketvirtadienio vakarą jie dar nebuvo paleisti.

„Kažkokia neteisinga informacija, kad masinis susirgimas, kad į ligoninę išvežti kariai. Kažkam kažkas nepatiko, tai paskambino“, – pabrėžė viešųjų ryšių atstovas. Visai ką kita teigė Kauno klinikinės ligoninės atstovas ryšiams su visuomene Gediminas Stanišauskas. Jis patvirtino, kad šiuo metu Infekciniame skyriuje gydomi aštuoni iš Ruklos lapkričio 14 d. atvežti kariai. Jie viduriuoja, kamuoja pykinimas.

„Paimti pasėliai, kad būtų nustatyta tiksli bakterija. Apsinuodijimo forma lengva, tikėtina, kad bus apsinuodiję maistu. Kariai vaikšto“, – teigė Kauno klinikinės ligoninės atstovas.

Pasak ligoninėje gulinčių sunegalavusių karių, Ruklos medicinos punkte gydoma dar apie kelios dešimtys apsinuodijusių karių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi