Lietuvoje

2018.11.16 11:28

Stebėkite tiesiogiai: Lietuvos šaulių sąjungos konferencija „Visuotinė gynyba – ar vis dar aktualu?“

LRT.lt 2018.11.16 11:28

Tęsdama tradiciją šviesti visuomenę valstybės gynybos, nacionalinio saugumo temomis, Lietuvos šaulių sąjunga organizuoja jau penktąją tarptautinę konferenciją „Visuotinė gynyba – ar vis dar aktualu?“. Jos metu šalies saugumo ir gynybos klausimais kalbės žinomi visuomenės, kariuomenės atstovai, savo įžvalgomis dalinsis akademinės bendruomenės nariai, taip pat užsienio ekspertai. Kviečiame stebėti tiesioginę konferencijos transliaciją portale LRT.lt.

Šių metų konferencijoje siekiama parodyti visuomenės ir įvairių organizacijų vaidmenį stiprinant pilietiškumą ir visuotinę gynybą. Šalies saugumo ir gynybos klausimais kalbės žinomi visuomenės, kariuomenės atstovai, akademinės bendruomenės nariai, užsienio ekspertai iš Suomijos, Ukrainos ir Vokietijos.

Pagrindinį pranešimą apie geopolitinę saugumo situaciją skaitys vokiečių kariuomenės atsargos generolas, buvęs NATO Jungtinės pajėgų vadavietės vadas Egonas Ramms`as, savo įžvalgomis apie regioninio saugumo iššūkius dalinsis Suomijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Christeris Michelsonas ir Ukrainos medijų centro hibridinio karo analitinės grupės direktoriaus pavaduotoja Liubova Tsybulska.

Lietuvos saugumo ir visuotinės gynybos klausimus aptars Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos politikos mokslų doktorantas Remigijus Žilinskas, Vilniaus universiteto TSPMI lektorius dr. Deividas Šlekys, apie Lietuvos visuotinės gynybos teisinių, moralinių ir karinių įsipareigojimų problematiką diskutuos Konstitucinio teismo pirmininkas prof. dr. Dainius Žalimas, saugumo ir gynybos analitikas Aurimas Navys bei Šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Gintaras Koryzna.

„Šaulių sąjungos, kaip organizacijos, kuri vienija piliečius, egzistavimas šaliai yra svarbus vien jau tuo, kad siunčiame žinią kitoms šalims – mūsų visuomenė yra pasiryžusi gintis. Kiekvienas savo gyvenime pritrūkęs prasmingos veiklos, gali realizuoti save čia. Taip ne tik labiau ugdytume savo pilietiškumą, bet ir prisidėtume prie visos visuomenės švietimo šalies saugumo klausimu“, – teigia Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Gintaras Koryzna.

Anot LŠS vado, turėdami didesnę ir stipresnę Šaulių sąjungą, turėsime ir stipresnes visuomenines pajėgas, o valią gintis – ryžtingesnę. Būtent dėl to jau penktus metus iš eilės Šaulių sąjunga rengia tarptautinę konferenciją, siekia pritraukti įvairių sričių specialistus, kurie galėtų pasidalinti savo patirtimi, parodyti, kokią reikšmę turi kiekvieno piliečio indėlis, kai kalbame apie visuotinę gynybą, įrodyti, kad esame pasiruošę ginti šalį ir priimti naujus iššūkius. Konferencijoje dalyvaus visuomenės veikėjai, valdžios atstovai, politikai, šauliai.

Konferencijos programą galite rasti čia