Lietuvoje

2018.11.15 18:41

Antras bandymas inicijuoti apkaltą M. Majauskui žlugo

ELTA2018.11.15 18:41

Vilčių inicijuoti apkaltą Seimo nariui konservatoriui Mykolui Majauskui nebeliko. Ketvirtadienį Seimui pateiktas pakartotinis bandymas inicijuoti apkaltą šiam parlamentarui nepavyko. 

Po pateikimo už šią iniciatyvą, kurią pristatė 60 parlamentarų grupės vardu „valstiečiams“ atstovaujantis parlamentaras Stasys Jakeliūnas, balsavo 51 Seimo narys, prieš buvo 46, susilaikė 13 parlamentarų. 

Padėkojęs kolegoms už balsavimą S. Jakeliūnas sakė manąs, kad „tai nebaigtas darbas“.

Seimui jis siūlė sudaryti specialiąją tyrimo komisiją, kurį ištirtų ir pateiktų išvadą, ar yra pagrįstas Seimo narių grupės teikimas pradėti apkaltos procesą Seimo nariui M. Majauskui. 

S. Jakeliūnas mano, kad M. Majausko yra tiesioginė atsakomybė ir tai beprecedentis įvykis, kai buvęs Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas kreipiasi į prokuratūrą ir inicijuoja ikiteisminį tyrimą. 

Tuo tarpu opozicija, įsitikinusi M. Majausko nekaltumu, aktyviai jį gynė. 

Seimo TS-LKD frakcijos narys Sergejus Jovaiša klausė, ar M. Majauskas sulauks atsiprašymo, jei Konstitucinio Teismo (KT) vertinimas bus niekinis. 

Konservatorius Andrius Kubilius mano, kad S. Jakeliūnas, matyt, turėdamas asmeninių psichologinių problemų, kels ir kels apkaltą. Politikas ragino nustoti „persekioti vieną Seimo narį“. 

„Ar neatidarote Pandoros skrynios, ar nebus sudaroma komisija tokiu pagrindu, kad daromas spaudimas, kai bet koks Seimo narys kreipsis į prokuratūrą ginant savo konstitucines teises?“, – klausė parlamentaras Algirdas Sysas. 

Siūlomos komisijos pirmininku Seimo narys Algimantas Salamakinas juokaudamas paragino paskirti esą moterų ir vyrų santykių ekspertą Petrą Gražulį. 

„Aš sutinku, siūlykite komisijos pirmininku“, – supykęs atšovė P. Gražulis, pažymėjęs, kad jam pavyko atlaikyti didžiulį psichologinį terorą. 

Buvo siūloma, kad iš 12 Seimo narių sudaryta komisija atliktų tyrimą iki 2019 m. balandžio 1 d.

Kaip pažymi apkaltos iniciatoriai, Seimo narys M. Majauskas piktnaudžiavo teise, jos suteiktomis procesinėmis priemonėmis ir savo, kaip Seimo nario, statusą visuomenėje panaudojo asmeniniais interesais, diskreditavo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos misiją, kartu – ir visą Seimą bei galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, įpareigojančią „gerbti ir vykdyti Konstituciją ir įstatymus“, „sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei“. 

Šių metų spalio 16 d. Seimas atmetė parlamentarų grupės siūlymą inicijuoti apkaltą Seimo nariui konservatoriui M. Majauskui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt