Lietuvoje

2018.11.15 14:07

Liberalų sąjūdis sumokėjo skolos likutį bankui, pradedamos grąžinti skolos partijos skyriams

15min.lt 2018.11.15 14:07

Liberalų sąjūdis trečiadienį grąžino paskutinę skolos dalį Šiaulių bankui – 70 tūkst. eurų. Taip pat bus pradėti grąžinti įsiskolinimai partijos skyriams – partija iš atskirų partijos skyrių skolinosi lėšų sekretoriato veiklai, iš viso – 79 tūkst. eurų. Apie tai rašoma žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Ankstesnė 90 tūkst. eurų skola bankui buvo grąžinta dar praėjusių metų gruodžio mėnesį – partijai nebuvo skirta dotacija, atsistatydino buvęs pirmininkas Remigijus Šimašius, pasikeitė partijos vadovybė. Gavę pavasario dotaciją liberalai bankui grąžino dar 320 tūkst. Dabartiniam partijos vadovui Eugenijui Gentvilui perėmus vadovavimą partijai, liberalų skolos likutis bankui buvo 480 tūkst. eurų.

„Džiaugiuosi vaisingu bendradarbiavimu su banku. Mes buvome atviri, nesislėpėme, siekėme abipusio sutarimo. Tad mes elgėmės tinkamai ir sąžiningai, o bankas elgėsi supratingai. Šiandien esame grąžinę visą skolą“, – teigia E. Gentvilas.

Skyriams papildomai bus paskirstyta ir 102 tūkst. eurų, kurių skyriai negavo 2017 metais partijai gavus GPM iš Valstybinės mokesčių inspekcijos – šie pinigai buvo panaudoti partijos kasdienei veiklai.

Nepriklausomi auditoriai dar šių metų pavasarį buvo įvertinę, kad praėjusių metų pabaigoje partijos nuosavas kapitalas buvo neigiamas – partija turėjo paskolą, kuri, nors klasifikuojama kaip trumpalaikė, tačiau jos grąžinimo terminas buvo iki pavasario pabaigos.

Auditoriai taip pat akcentavo, kad partijai yra pareikšti įtarimai, o tai darė įtaką jos veiklai ir žalą reputacijai. Specialistai konstatavo, kad egzistuoja reikšmingas neapibrėžtumas, kuris gali kelti didelių abejonių dėl partijos gebėjimo tęsti veiklą, todėl jai gali nepavykti gauti 2018 metais suplanuoto finansavimo ir įvykdyti finansinius įsipareigojimus.

Nepaisant itin negatyviai pieštų partijos ateities perspektyvų, pasikeitus partijos vadovybei – išrinkus naują pirmininką, paskyrus naują laikinai einantį pareigas atsakingąjį sekretorių, pasamdžius naują partijos finansus tvarkančią įmonę, Liberalų sąjūdis per 11 mėnesių grąžino likusią įsiskolinimų dalį bankui.