Lietuvoje

2018.11.15 17:43

Priėmė įstatymą su prezidentės siūlymais: „socdarbiečiai“ dotaciją gaus kitąmet

Galimybės dar šiais metais valstybės dotaciją gauti netekusi Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) Seime užsitikrino, kad valstybės lėšos jai būtų pervestos kitąmet.

„Valstiečiams“ ir „socialdarbiečiams“ pastarąją savaitę nepavykus atmesti prezidentės vetuoto politinių partijų finansavimo įstatymo, reikalingo valstybės dotaciją skirti rinkimuose nedalyvavusiai LSDDP, įstatymas priimtas su Dalios Grybauskaitės pataisomis.

Už įstatymo projektą balsavo 70, prieš nebalsavo niekas, susilaikė – 1 Seimo narys. Balsavime dalyvavo 71 Seimo narys. Tai – minimalus Seimo narių skaičius, kurio reikia tam, kad įstatymas būtų priimtas. Už buvo patys „socialdarbiečiai“, „Tvarka ir teisingumas“, iš „valstiečių“ prieš pasisakė tik Valerijus Simulik.

Balsavime nedalyvavo opozicija – Liberalų sąjūdis ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Opozicija laikosi nuomonės, kad net su prezidentės pataisomis partijų finansavimo pataisų projektas lieka ydingas, todėl įstatymo pataisų toliau nepalaikė. Pagrindinis to argumentas - rinkimuose nedalyvavusi partija apskritai negali tikėtis valstybės finansavimo.

Pasak prezidentės, valdančiųjų siūlytas partijų finansavimo modelis mažina kokybės standartus partijoms ir sukuria prielaidas neatsakingai švaistyti biudžeto lėšas, kai Lietuvos politinė sistema ir taip išgyvena pasitikėjimo krizę.

Spalio 26 d. D. Grybauskaitė vetavo ir tobulinti grąžino valdančiųjų iniciatyva Seime priimtas bei daug diskusijų sukėlusias pataisas, kurios į valstybės lėšas leistų pretenduoti LSDDP.