Lietuvoje

2018.11.14 19:02

Prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas: siūlomos paklausios specialybės

Nuo šiol į profesines mokyklas galima stoti 2 kartus per metus – ne tik vasarą, bet ir žiemą. Antradienį startavęs žiemos priėmimas tęsis iki gruodžio 14 d.

Švietimo ir mokslo ministerija, pristatydama žiemos stojimą, teigė, kad ši paslauga labiausiai naudinga bus tiems, kurie vasarą pabaigę mokyklas dar nežino, ką jie norėtų veikti, bet per kelis rudens mėnesius jau sugalvoja. O rinktis tikrai bus iš ko, nes papildomą priėmimą organizuos 70 profesinių mokyklų.

„Papildomą priėmimą reikėtų vertinti, kaip galimybę valstybei išpildyti savo užsakymą. Šiemet valstybė yra pasirinkusi visai kitą planavimo metodą, nes Profesinio mokymo įstatymas nustatė, kad valstybė, planuodama užsakymus, turėtų vadovautis žmogiškųjų išteklių stebėsenos informacija ir atlikti prognozes, kokių specialistų reikia“, – sakė Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro politikos analitikas Liutauras Kazlavickas.

Jo teigimu, daugiausiai laisvų vietų suplanuota perspektyviuose ekonomikos sektoriuose.

„Tai yra gamyba ir perdirbimas, informacinės technologijos ir inžinerija. Populiariausia priėmimo metu buvo suvirintojo specialybė – priimta apie 800 žmonių. Automechanikų – apie 700“, – pasakojo L. Kazlavickas.

Daugiau apie tai sužinosite žiūrėdami Justės Tamošaitienės reportažą.