Lietuvoje

2018.11.14 10:38

V. Pranckietis ragina nedramatizuoti mokytojų streikų: docentas gauna dar mažesnę algą

ELTA2018.11.14 10:38

Streikus organizuojantys mokytojai turėtų būti solidarūs su universitete dirbančiais dėstytojais, kurių atlyginimai dar mažesni, teigia Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Pasak parlamento vadovo, visiems streikuojantiems mokytojams atlyginimai padidėjo, tad streiko priežastis – diskusijose nedalyvavusi viena profsąjunga.

„Mokytojai turėtų būti solidarūs ir su visais pedagogais. Žinote, užvakar pasiteiravau, kiek gauna docentas. Tai mokytojas dabar jau gauna didesnį atlyginimą negu universiteto docentas“, – „Žinių radijui“ trečiadienį aiškino Seimo vadovas.

V. Pranckietis akcentuoja, kad visiems mokytojams atlyginimai po reformos yra padidėję, tad pedagogų profsąjungos pateikiami duomenys yra neteisingi. 

„Galbūt mums neteisingai pateikta informacija. Aš manau, kad, jei tam tikslui buvo skirta 17, po to dar 10 milijonų eurų, tai jie turėjo nugulti ir, labai tikiuosi, mokytojų atlyginimuose“, – aiškino Seimo pirmininkas. 

Paklaustas, kodėl mokytojai, kaip jis teigia, gaudami didesnes algas, vis tiek streikuoja, V. Pranckietis pirštu rodė į streiką organizuojančią profsąjungą.

„Problema yra ta, kad (streiką. – ELTA) organizuoja profsąjunga, kuri nedalyvavo derybose“, – aiškino Seimo pirmininkas. 

„Su visais partneriais išdiskutuoti, su kiekviena mokykla turbūt ir nepavyktų fiziškai, bet šiuo atveju jūs kalbate apie vieną profsąjungą, kuri diskusijoje nedalyvavo ir dabar reiškia pretenzijas, kad nedalyvavo diskusijose“, – priekaištus pedagogų profsąjungai reiškė V. Pranckietis.

Galiausiai V. Pranckietis ragino nedramatizuoti prasidėjusio mokytojų streiko. 

„Gal nereikėtų taip dramatizuoti situacijos, kad streikas kasdien plečiasi. Gal yra tiesiog ten prisijungiančių. Jeigu žmonės turi argumentų, dėl ko streikuoti, tai jie ir renkasi tą būdą. Jeigu žmonėms bus atsakyta į klausimus, kodėl jų atlyginimai mažėja arba jie bus nebemažinami, o bus atstatyti ir atitiks reformos tikslus, tai manau, kad tie streikai ir pasibaigs“, – apibendrino Seimo vadovas.

Streikuojantys mokytojai yra nepatenkinti šiemet įvesta etatinio apmokėjimo tvarka. Tačiau su tuo nesutinka premjeras Saulius Skvernelis, sakantis kad vykstančiam pedagogų streikui nėra pagrindo. Tuo tarpu opozicijoje esantys konservatoriai kalba apie interpeliaciją švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) pirmadienį pradėjo neterminuotą pedagogų streiką. Streikas rengiamas dėl dalies pedagogų nepasitenkinimo naująja etatine apmokėjimo sistema.

Streiką organizuojanti LŠDPS reikalauja įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų. Taip pat – pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc. bei mažinti vaikų skaičių klasėse.

Kaip skelbė ELTA, neterminuotam streikui pirmadienį pritarimą buvo pareiškusios 79 iš 2000 ugdymo įstaigų. Antradienį prie streiko prisidėjo dar šešios mokyklos Vilniuje, Švenčionyse, Raseiniuose, Panevėžio rajone.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt