Lietuvoje

2013.08.14 09:30

Vairuotojo pažymėjimų gali tekti laukti visą mėnesį

„Regitra“, sutrikus vairuotojo pažymėjimų išdavimo sistemai, teigia, kad šie dokumentai bus išduodami per ilgesnį nei įprasta laiką. Vairuotojams gali tekti laukti ir visą mėnesį.

„Regitra“, sutrikus vairuotojo pažymėjimų išdavimo sistemai, teigia, kad šie dokumentai bus išduodami per ilgesnį nei įprasta laiką. Vairuotojams gali tekti laukti ir visą mėnesį.

Nesklandumų „Regitros“ sistemoje atsirado pristigus nustatyto Europos Sąjungos pavyzdžio vairuotojo pažymėjimų, kuriuose lazerine graviravimo įranga įrašomi duomenys. Pagal dabar galiojančią tvarką, vairuotojo pažymėjimas yra išduodamas per dešimt darbo dienų, tačiau dabar, pritrūkus jų kortelių, dokumentai, planuojama, bus gaminami apie mėnesį.

„Mes bendraujame su gamintoju praktiškai kiekvieną dieną. Tikėjomės, kad gamintojas sugebės pateikti blankus anksčiau, negu tai numatyta pagal sutartį. Pagal ją numatyta, kad blankai mus pasieks rugsėjo 10 dieną. Gamintojas bent jau žadėjo, kad tiekėjai sugebės pateikti anksčiau. Manėme, kad rugpjūčio 1 d. būtume gavę pirmus blankus“, – sako „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Iki rugsėjo mėnesio išimtys bus taikomos tik keičiant keleivius ar krovinius užsienyje vežančių vairuotojų pažymėjimus. Jie bus išduodami per 10 darbo dienų, tam bus naudojamas turimas dokumentų rezervas.

„Tokiu atveju, jeigu žmogus, tarkim, planuoja išvykti į užsienį arba yra užsisakęs viešbutį ir gali pateikti įrodymų, tai spręsime individualiai, nes tų pažymėjimų likutis yra labai mažas“, – teigia S. Šuminas.

„Regitra“ jau kreipėsi į policijos departamentą, prašydama pareigūnų nebausti žmonių, kurių negaliojantis vairuotojo pažymėjimas nepakeistas ne dėl jų kaltės. Baudos už vairavimą turint negaliojantį vairuotojo pažymėjimą siekia iki 40 litų, tačiau policija teigia būsianti supratinga.

„Mes suprantame, kad tokia situacija susidarė tikrai ne dėl vairuotojų kaltės. Sustabdžius kelyje vairuotoją, kuris dar nebus pasikeitęs vairuotojo teisių ir  turės negaliojantį pažymėjimą, tikrai nebausime“, – tikina Kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos skyriaus viršininkas Dainius Šalomskas.

„Regitros“ duomenimis, kas mėnesį yra išduodama nuo 15 tūkst. iki 18 tūkst. vairuotojo pažymėjimų. Rugsėjo 10-ąją „Regitra“ planuoja gauti 60 tūkstančių naujų vairuotojo pažymėjimų kortelių.