Lietuvoje

2018.11.14 09:41

Prie prasidėjusio mokyklų streiko žada jungtis dar dešimt ugdymo įstaigų

Indrė Urbaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.11.14 09:41

Prie pirmadienį prasidėjusio mokyklų neterminuoto streiko žada jungtis dar dešimt ugdymo įstaigų. Iš viso dėl naujos mokytojų algų skaičiavimo tvarkos protestuos 22 mokyklų pedagogai. Jie reikalauja peržiūrėti nuo rugsėjo įvestą etatinio apmokėjimo sistemą.

Pirmadienį streiką pradėjo penkios mokyklos. Organizatoriai skaičiuoja, kad trečiadienį jų gali būti ir daugiau kaip 20.

Protestuotojai teigia, jog sistema yra neskaidri ir neteisinga, ministerija nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu – mokytojai visoje Lietuvoje už tą patį darbą uždirba skirtingai dėl galimybės subjektyviai interpretuoti tvarką.

Tuo metu Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė teigia, kad mokytojų darbo etatinis apmokėjimas buvo derinamas su visomis pusėmis, o vienai pokalbiuose dalyvauti atsisakiusiai profsąjungai patogu organizuoti streikus.

J. Petrauskienė taip pat kritikuoja politikuojančias savivaldybes bei kai kurių mokyklų direktorius, kurie, jos teigimu, rengiasi artėjantiems rinkimams.

Vyriausybė skelbia, kad naujausias tyrimas rodo, jog nuo rugsėjo vidutinis mokytojų atlyginimas padidėjo beveik 14 proc. – maždaug 190 eurų – ir siekia 934 eurus neatskaičius mokesčių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.