Lietuvoje

2018.11.13 14:45

VRK: socialdemokratų partija negaus 505 tūkst. eurų dotacijos

BNS2018.11.13 14:45

Dėl šiurkščių pažeidimų per Seimo rinkimų kampaniją opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) negaus valstybės dotacijos už antrąjį šių metų pusmetį.

Neskirti LSDP valstybės lėšų antradienį balsavo 11 Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių, vienas susilaikė.

Nutarta, kad LSDP negaus vieno pusmečio dotacijos – 505 tūkst. eurų.

Pinigai bus grąžinti biudžetui.

Antradienį VRK taip pat pripažino, kad prieš dvejus metus per Seimo rinkimus LSDP padaryti finansiniai pažeidimai yra šiurkštūs.

Konstatuota, kad partija kaip savo rinkimų išlaidų nenurodė 100 tūkst. eurų arba 13,51 proc. limito politinės kampanijos išlaidų. Pats limitas viršytas 20,59 procento.

Partija deklaravo Seimo rinkimams 2016 metais išleidusi 790 tūkst. eurų, nustatytas limitas siekė 740 tūkst. eurų.

Atlikusi Socialdemokratų partijos parlamento rinkimų finansų analizę, VRK nustatė, kad lėšų rinkimams LSDP savo skyriams skyrė dar neprasidėjus politinei kampanijai, kandidatai apmokėjo ne savo, o partijos ar kitų kandidatų politinę reklamą, sudarytos fiktyvios sutartys dėl konsultacijų, iš tiesų sumokant už kitas paslaugas, už dalį išlaidų mokėta ne iš politinės kampanijos sąskaitos, nors tai buvo su rinkimais susijusios išlaidos.

2016 metais LSDP buvo valdančioji partija. 

Praėjusią savaitę VRK partijoms paskirstė 2,2 mln. eurų. Iš viso partijoms šiemet valstybės biudžete skirta 5,5 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.